Zabrzanie po trzech ligowych porażkach i remisie chcieli wreszcie zdobyć komplet punktów, rozgrywając swój mecz numer 1900 w najwyższej klasie rozgrywkowej. Nie udało się, choć tym razem, inaczej niż tydzień wcześniej podczas spotkania z Lechią Gdańsk, nie było problemów z pogodą.

Lipcowe spotkanie w Radomiu Górnik wygrał łatwo 3:0, dwa gole strzelił wtedy Szymon Włodarczyk. Zabrzańscy kibice od początku od początku spotkania głośno wyrażali swoje przekonanie w zwycięstwo gospodarzy. Sympatyków gości zabrakło, gdyż – z racji rozpoczętych przygotowań do budowy czwartej trybuny – ich sektor został zamknięty.

Nie mieli jednak czego żałować, gdyż pierwsza połowa nie przyniosła większych emocji. Radomianie swoją szansę mieli w 21. minucie, kiedy Daniel Bielica z trudem obronił uderzenie Alberto Cayargi zza pola karnego.

Zabrzanie odpowiedzieli strzałami Włodarczyka i Daniego Pacheco, które nie sprawiły problemów golkiperowi przyjezdnych.

Radomiak starał się długo rozgrywać piłkę, jego akcje składały się z wielu podań, rywale stosowali prostsze środki. Efekty tych starań z obu stron były mizerne.

Drugą część oba zespoły zaczęły szybciej i ofensywniej. Po kwadransie chwilę nerwów przeżyli gospodarze, kiedy sędzia sprawdzał ewentualne zagranie ręką w polu karnym przez Jonatana Koetzke. Groźniejsze były akcje gości. W 66. minucie blisko pokonania Bielicy był Lisandro Semedo. Potem Jean Jules Mvondo wyręczył golkipera Górnika, wybijając piłkę z bramki po uderzeniu Leonardo Rochy. Zabrzanie starali się „zamieszać” w polu karnym przyjezdnych po rzutach rożnych. Nic z tego nie wyszło i mecz skończył się bezbramkowym remisem.

„Zacznijcie grać” – krzyczeli miejscowi kibice do schodzących z boiska piłkarzy Górnika.

Górnik Zabrze - Radomiak Radom 0:0
Żółta kartka - Górnik Zabrze: Dani Pacheco. Radomiak Radom: Raphael Rossi
Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)
Widzów: 7 134
Górnik Zabrze: Daniel Bielica - Emil Bergstroem, Aleksander Paluszek, Richard Jensen - Norbert Wojtuszek, Jonatan Kotzke (84. Mateusz Cholewiak), Jean Mvondo, Kanji Okunuki - Dani Pacheco, Szymon Włodarczyk (71. Robert Dadok), Lukas Podolski
Radomiak Radom: Gabriel Kobylak - Damian Jakubik, Raphael Rossi, Mike Cestor, Dawid Abramowicz - Lisandro Semedo, Francisco Ramos, Roberto Alves, Christos Donis (46. Daniel Pik), Berto Cayarga (83. Thabo Cele) - Leonardo Rocha

Autor: Piotr Girczys