Informację o planowanej na środę konferencji prasowej, na której zostanie podano nazwisko następcy Papszuna, zamieszczono w poniedziałek na stronie Rakowa oraz na klubowym Twitterze.

Reklama

Papszun pracuje w Częstochowie od siedmiu lat. W ostatnich dwóch sezonach wywalczył dwukrotnie Puchar Polski i dwukrotnie wicemistrzostwo kraju, ale - jak ogłoszono 19 kwietnia - 48-letni szkoleniowiec zdecydował się odejść po tym sezonie z klubu (po wygaśnięciu w czerwcu kontraktu).

Wszystko wskazuje na to, że na zakończenie swojej pracy Papszun osiągnie z Rakowem największy sukces. Jego drużyna jest bardzo blisko wywalczenia pierwszego w historii mistrzostwa Polski. Częstochowski zespół zgromadził 68 punktów i na pięć kolejek przed końcem sezonu wyprzedza aż o 11 wicelidera Legię Warszawa.

Oba te zespoły zmierzą się również 2 maja w finale rozgrywek o Puchar Polski na PGE Narodowym w Warszawie.

Od kilku dni pojawiają się w mediach nazwiska potencjalnych następców Papszuna. Wymieniani są m.in. jego obecny asystent Dawid Szwarga, Dawid Szulczek z Warty Poznań, Janusz Niedźwiedź z Widzewa Łódź oraz Słowak Pavol Stano z Wisły Płock.