Z 54 zdobytych w tym sezonie goli aż 10 piłkarze Legii Warszawa strzelili w meczach z Jagiellonią Białystok. Po październikowej wygranej na wyjeździe 5:2, w piątkowym meczu 32. kolejki stołeczny zespół zwyciężył u siebie 5:1.

Spotkanie od początku przebiegało w dobrym tempie, a obie drużyny koncentrowały się na stwarzaniu okazji. Pierwszy cios wyprowadzili goście. W 15. minucie prowadzenie dał im Marc Gual. To był 16. gol najskuteczniejszego strzelca ekstraklasy w tym sezonie, jednak duży udział przy nim miał obrońca Legii Maik Nawrocki, od którego nogi odbiła się piłka i zmyliła bramkarza.

Hiszpański napastnik Jagiellonii nie okazywał przesadnej radości po zdobyciu bramki. Od nowego sezonu będzie bowiem piłkarzem Legii.

Gospodarze wyrównali siedem minut później i im także pomógł rykoszet. Z rzutu wolnego przymierzył Portugalczyk Josue, ale piłka zanim wpadła do siatki zmieniła tor lotu po trafieniu w stojącego w murze piłkarza.

Od mocnego uderzenia Legia zaczęła drugą połowę. Trzy minuty po przerwie w polu karnym białostoczan efektownym podaniem piętą popisał się Bartosz Slisz, natomiast na prowadzenie zespół wyprowadził Albańczyk Ernest Muci.

W 64. minucie na 3:1 podwyższył Maciej Rosołek.

Czwartego gola dla "wojskowych" strzelił Maik Nawrocki, a wynik spotkania na 5:1 ustalił Blaz Kramer.

Dzięki temu zwycięstwu Legia jest bardzo blisko wicemistrzostwa kraju. Legioniści potrzebują punktu w dwóch ostatnich spotkaniach lub choć jednego potknięcia Pogoni Szczecin w pozostałych trzech meczach. Tytuł już wcześniej zapewnił sobie Raków Częstochowa.

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 5:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Marc Gual (15), 1:1 Josue (22-wolny), 2:1 Ernest Muci (48), 3:1 Maciej Rosołek (64), 4:1 Maik Nawrocki (75-głową), 5:1 Blaz Kramer (88)
Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Israel Puerto
Sędzia: Damian Kos (Wejherowo)
Widzów: 22 137
Legia Warszawa: Kacper Tobiasz - Paweł Wszołek, Maik Nawrocki (89. Lindsay Rose), Rafał Augustyniak, Yuri Ribeiro - Bartosz Slisz (89. Patryk Sokołowski), Jurgen Celhaka, Makana Baku, Josue (80. Blaz Kramer) - Ernest Muci (80. Igor Strzałek), Maciej Rosołek (71. Tomas Pekhart)
Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Tomas Prikryl (81. Paweł Olszewski), Mateusz Skrzypczak (71. Dusan Stojinovic), Israel Puerto, Miłosz Matysik, Bartłomiej Wdowik (71. Jakub Lewicki) - Taras Romanczuk, Aurelien Nguiamba (71. Camilo Mena), Michal Sacek - Jesus Imaz, Marc Gual (90. Tomasz Kupisz)