Podopieczni Dawida Szulczka bramkę zdobyli już w 10. minucie. Zrelak przejął piłkę na środku boiska. 29. Słowak ruszył w kierunku pola karnego rywali. Żaden z piłkarzy nie zatrzymał napastnika Warty, który zdecydował się na uderzenie tuż sprzed "16". Zrobił to bardzo precyzyjnie i gospodarze mogli cieszyć się z prowadzenia.

Reklama

Jak się później okazało było to jedyny gol w tym meczu. Trzy punkty pozwoliły Warcie na ucieczkę od strefy spadkowej. Piłkarze z Poznania awansowali na 12. miejsce w tabeli i mają pięć punktów nad 16. Puszczą Niepołomice, która w tej kolejce gra z Lechem Poznań. Jeśli wygra, to wyprzedzi Koronę.

Warta Poznań - Korona Kielce 1:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Adam Zrelak (10)
Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)
Widzów: 2 341
Warta Poznań: Jędrzej Grobelny - Jakub Bartkowski, Dimitris Stavropoulos, Dawid Szymonowicz, Bogdan Tiru - Mohamed Mezghrani (83. Tomas Prikryl), Mateusz Kupczak, Niilo Maenpaa (68. Maciej Żurawski), Miguel Luis (68. Kajetan Szmyt), Konrad Matuszewski (83. Filip Borowski) - Adam Zrelak (72. Marton Eppel)
Korona Kielce: Xavier Dziekoński - Dominick Zator, Piotr Malarczyk, Marcel Pięczek, Marius Briceag - Marcus Godinho (15. Fredrik Krogstad), Dalibor Takac (73. Petteri Forsell), Martin Remacle - Dawid Błanik (56. Danny Trejo), Jewgienij Szykawka (73. Adrian Dalmau), Jakub Konstantyn (56. Mariusz Fornalczyk)
Reklama