Dla "Niebieskich" to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniesione na wyjeździe.

Do przerwy 0:2

Pierwszego gola przyjezdni strzelili już w 11. minucie. Dobre dośrodkowanie z lewej strony wykorzystał Soma Novothny.

W 27. minucie miejscowi kibice przecierali oczy ze zdumienia. Ich ulubieńcy, którzy byli zdecydowanym faworytem przegrywali już 0:2. Przed bramką Śląska zrobiło się spore zamieszanie, a najlepiej w nim odnalazł się Tomasz Wójtowicz i precyzyjnym uderzeniem pokonał golkipera zespołu z Wrocławia.

Na tym nie koniec strzeleckich popisów piłkarzy Ruchu. W 76. minucie na 3:0 podwyższył Michał Feliks.

Exposito coraz bliżej korony króla strzelców

Śląsk odpowiedział dopiero w samej końcówce spotkania. Najpierw swojego 17. gola w obecnym sezonie strzelił Erik Exposito, a potem rozmiary porażki zmniejszył jeszcze Yegor Matsenko.

Gospodarze już przy stanie 2:3 mieli jeszcze świetną okazję do wyrównania. Jednak Patryk Klimala zaliczył pudło sezonu. Z bliska nie potrafił skierować piłki praktycznie do pustej bramki.

Po tej porażce Śląsk spadł na trzecie miejsce w tabeli, ale jeśli w niedzielę Lech Poznań nie przegra z Cracovią Kraków, to straci miejsce na "pudle". Ruch po zdobyciu kompletu punktów we Wrocławiu przesunął się na przedostatnią pozycję w Ekstraklasie, ale jego szanse na pozostanie w niej są bardzo małe.

Śląsk Wrocław – Ruch Chorzów 2:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Soma Novothny (11-głową), 0:2 Tomasz Wójtowicz (27), 0:3 Michał Feliks (75), 1:3 Erik Exposito (86), 2:3 Jehor Macenko (90+2-głową)
Żółta kartka – Śląsk Wrocław: Erik Exposito, Aleks Petkow; Ruch Chorzów: Łukasz Moneta, Michał Feliks, Dante Stipica
Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)
Widzów: 25 035
Śląsk Wrocław: Rafał Leszczyński – Martin Konczkowski (46. Jehor Macenko), Simeon Petrow, Aleks Petkow, Patryk Janasik (72. Krzysztof Kurowski) – Mateusz Żukowski, Peter Pokorny, Petr Schwarz (79. Jakub Jezierski), Patrick Olsen (61. Patryk Klimala), Matias Nahuel Leiva – Erik Exposito
Ruch Chorzów: Dante Stipica – Przemysław Szur (79. Kacper Michalski), Szymon Szymański, Josema (72. Maciej Sadlok) - Tomasz Wójtowicz, Juliusz Letniowski (79. Adam Vlkanova), Filip Starzyński, Miłosz Kozak (67. Michał Feliks) - Soma Novothny, Daniel Szczepan, Łukasz Moneta (46. Mateusz Bartolewski)