W letnim okienku transferowym priorytetem Legii będzie zakontraktowanie nowego napastnika. W mediach od kilku dni pojawiają się kolejne nazwiska snajperów, którzy są na liście życzeń stołecznego zespołu.

Reklama

Legia będzie miała 2,5 mln euro na transfery

W tym gronie wymieniono już Erika Exposito, Kiliana Corredora, Bruno Duarte, Juana Miritello, Efthymisa Koulourisa oraz Duncana McGuire'a.

Teraz do tej grupy dołączył Benjamin Kallman. 25-letni napastnik Cracovii Kraków w tym sezonie strzelił 9 goli i zanotował siedem asyst. Jego umowa z "Pasami" wygasa w czerwcu 2025 roku, więc w grę wchodzi tylko transfer gotówkowy.

Kallman dobrze zapadł w pamięć szefom Legii. W ostatnim ligowym meczu obu drużyn strzelił dwa gole, dzięki którym jego zespół zgarnął komplet punktów. To nie były pierwsze trafienia Kallmana w pojedynku z Legią. Snajper Cracovii w swojego pierwszego gola w polskiej Ekstraklasie strzelił właśnie w pojedynku z "wojskowymi". Wszedł z ławki rezerwowych i ustalił wynik meczu na 3:0.

Fin wyceniany jest na 700 tysięcy euro. Według zapowiedzi dyrektora sportowego Legii, Jacka Zielińskiego klub z Łazienkowskiej na letnie transfery do wydania będzie miał 2,5 mln euro.