Zawieszenie wydane przez Komisję Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA oznacza, że Portugalczyk opuści cztery mecze fazy grupowej Ligi Europy w przyszłym sezonie.

Na filmie pokazano jak Mourinho wygłosił słowną tyradę przeciwko angielskiemu arbitrowi po meczu na parkingu dla VIP na stadionie Puskas Arena w Budapeszcie, nazywając go między innymi „pieprzoną hańbą”.

Reklama

Występ sędziego "skandalem"

Mourinho powiedział wówczas dziennikarzom, że występ Taylora w meczu, który Roma przegrała w rzutach karnych, po remisie 1:1 w regulaminowym czasie gry i dogrywce, był „skandalem”.

Kontrowersje wzbudziła ostatnia "jedenastka". Gonzalo Montiel przy pierwszym podejściu się pomylił, jego strzał obronił Rui Patricio, ale sędzia po analizie VAR zarządził powtórkę rzutu karnego. W drugiej próbie Argentyńczyk pokonał bramkarza Romy.

Był to pierwszy przegrany finał europejskich pucharów w karierze Mourinho, który w czterech poprzednich świętował zwycięstwa.

UEFA ukarała Romę

UEFA ukarała także Romę grzywną w wysokości 50 000 euro i zablokuje klubowi sprzedaż biletów na następny mecz wyjazdowy w Lidze Europy. Zarzuty obejmowały „odpalanie fajerwerków, rzucanie przedmiotami, akty zniszczenia i zakłócania porządku publicznego” – głosi komunikat.

Klub ze stolicy Włoch musi również skontaktować się z węgierską federacją piłkarską w celu uregulowania szkód wyrządzonych przez jego fanów na stadionie w Budapeszcie.