Występ Lewandowskiego przeciwko Realowi do końca stał pod znakiem zapytania. Ostatecznie okazało się, że polski napastnik - narzekający od sobotniego ligowego meczu z Borussią Dortmund (4:1) na uraz barku - nie może zagrać.

Pod jego nieobecność w ataku wystąpił Thomas Mueller, ale najważniejszą postacią w pierwszej połowie okazał się Chilijczyk Arturo Vidal - w sensie pozytywnym i negatywnym. W 25. minucie popisał się efektownym uderzeniem głową, po którym Bawarczycy objęli prowadzenie. W doliczonym czasie pierwszej części ten sam zawodnik nie wykorzystał jednak rzutu karnego, posyłając piłkę wysoko nad poprzeczką.

Swoje szanse miał także Real, ale świetnie w bramce Bayernu spisywał się wracający po kontuzji Manuel Neuer. Np. po strzale Francuza Karima Benzemy i interwencji niemieckiego golkipera piłka odbiła się od poprzeczki.

Druga połowa rozpoczęła się od gola dla gości, strzelonego w efektowny sposób przez Portugalczyka Cristiano Ronaldo.

Od 61. minuty Bayern musiał grać w dziesiątkę (druga żółta kartka Hiszpana Javiego Martineza), co odbiło się na przebiegu dalszej części spotkania. "Królewscy" osiągnęli zdecydowaną przewagę. Mieli sporo sytuacji, ale Neuer spisywał się znakomicie. Skapitulował dopiero w 72. minucie, gdy ponownie pokonał go Ronaldo. Portugalczyk, który przed meczem miał zaledwie dwa gole w obecnym sezonie LM, w środę podwoił swój dorobek.

Łącznie Cristiano Ronaldo ma 97 bramek w historii LM (plus jedna w kwalifikacjach), a licząc z Superpucharem Europy - 100. Jest pierwszym piłkarzem, który osiągnął sto goli w rozgrywkach UEFA.

W doliczonym czasie środowego spotkania goście zdobyli kolejną bramkę (Sergio Ramos), jednak sędzia jej nie uznał, odgwizdując spalonego.

Oba zespoły spotkały się w sezonie 2013/14. Wówczas Real wygrał dwukrotnie (4:0 i 1:0), a szkoleniowcem tego zespołu był Włoch Carlo Ancelotti, obecnie prowadzący Bayern.

>>>Bayern Monachium - Real Madryt 1:2 (1:0). Zobacz gole
Bramki: dla Bayernu - Arturo Vidal (25-głową); dla Realu - Cristiano Ronaldo dwie (47, 72)
Czerwona kartka: Javi Martinez (61, Bayern, za drugą żółtą)
Sędzia: Nicola Rizzoli (Włochy)
W 45+1. minucie Vidal nie wykorzystał rzutu karnego
Bayern: Manuel Neuer - Philipp Lahm, Jerome Boateng, Javi Martinez, David Alaba - Arjen Robben, Xabi Alonso (64. Juan Bernat), Arturo Vidal, Thiago Alcantara, Franck Ribery (66. Diego Costa) - Thomas Mueller (81. Kingsley Coman)
Real: Keylor Navas - Dani Carvajal, Nacho, Sergio Ramos, Marcelo - Luka Modric (90+1. Mateo Kovacic), Casemiro, Toni Kroos - Gareth Bale (58. Marco Asencio), Karim Benzema (83. James Rodriguez), Cristiano Ronaldo.