Polanski wyszedł w pierwszym składzie Mainz i grał do 77. minuty. Wpisał się na listę strzelców w 50. minucie, gdy jego zespół przegrywał 0:2, po bramkach Manuela Friedricha i samobójczej Czecha Zdenka Pospecha. Drugie trafienie dla Mainz zaliczył Marco Caligiuri. Wynik na 3:2 dla Bayeru ustalił w 70. minucie niemiecki pomocnik Lars Bender.

>>>Zobacz gole z meczu Bayer - Mainz

FSV Mainz zajmuje obecnie 15. miejsce w ligowej tabeli (18 pkt). Jego strata do prowadzącego Bayernu Monachium wynosi 19 punktów.

Z grających w niemieckiej ekstraklasie reprezentantów Polski w niedzielę gole strzelali także Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski z Borusii Dortmund. Obaj zdobyli po dwie bramki w wygranym 5:1 wyjazdowym meczu z Hamburgerem SV.

Lewandowski trafił do siatki rywali w 37. i 83. minucie. Przy pierwszej z tych bramek asystę zaliczył Błaszczykowski. Kapitan reprezentacji Polski z kolei cieszył się ze swojego pierwszego gola w 50. minucie, a drugiego w 76., gdy wykorzystał rzut karny. Bramkę dla Borussii strzelił także Kevin Grosskreutz (16. minuta). Gospodarze odpowiedzieli tylko trafieniem Paolo Guerrero (86.).

>>>Zobacz gole z meczu Hamburger - Borussia

Oprócz dwójki strzelców, całe spotkanie rozegrał trzeci z reprezentantów Polski w ekipie z Dortmundu - Łukasz Piszczek.

Dzięki temu zwycięstwu Borussia zrównała się punktami z prowadzącym w tabeli Bayernem i trzecim Schalke 04 Gelsenkirchen (po 37). Zespół z Monachium już w piątek przegrał na wyjeździe 1:3 z Borussią Moenchengladbach, a dzień później piłkarze Schalke pokonali VfB Stuttgart 3:1.