Milik wszedł z ławki rezerwowych w 53. minucie, gdy wicemistrz Włoch przegrywał z beniaminkiem 0:2 po golach Libijczyka Ahmeda Benalego i Gianluki Caprariego w pierwszej połowie. Zieliński pojawił się na placu gry 18 minut później, ale wówczas był już remis. W 60. i 63. minucie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Belg Dries Mertens. Innym rezerwowym Napoli był Igor Łasicki.

Sprowadzony tego lata z Lecha Poznań Linetty rozegrał cały mecz w barwach Sampdorii, a jego zespół pokonał na wyjeździe Empoli 1:0. Rezerwowym bramkarzem gospodarzy jest wypożyczony z Romy Łukasz Skorupski.

Palermo Thiago Cionka przegrało z Sassuolo 0:1, Polak rozegrał cały mecz. Z kolei Genoa pokonała u siebie Cagliari 3:1, a z ławki rezerwowych gości spotkanie oglądał Bartosz Salamon.

W sobotę Wojciech Szczęsny zachował czyste konto, a jego Roma pokonała Udinese 4:0. Zwycięstwo odniósł także walczący o szósty tytuł z rzędu Juventus Turyn, który wygrał z Fiorentiną 2:1. Rezerwowym bramkarzem "Violi" jest Bartłomiej Drągowski.

Milik, Zieliński, Linetty, Cionek, Salamon oraz Szczęsny zostali powołani przez selekcjonera Adama Nawałkę na wrześniowy mecz z Kazachstanem w eliminacjach mistrzostw świata 2018.