Prawy obrońca reprezentacji Polski strzelił gola w 53. minucie, dając gospodarzom prowadzenie 2:0. Trzy dni wcześniej po raz pierwszy w tym sezonie trafił do siatki w spotkaniu z VfL Wolfsburg (5:1).

Borussia, która 14 września na inaugurację fazy grupowej Ligi Mistrzów rozgromiła w Warszawie Legię 6:0, odniosła w piątek kolejne zwycięstwo. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył tuż przed przerwą Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang. Zespół z Freiburga odpowiedział trafieniem Maximiliana Philippa, a wynik ustalił w 91. minucie Portugalczyk Raphael Guerreiro. Z ławki rezerwowych drużyny gości mecz oglądał bramkarz Rafał Gikiewicz.

W sobotę na pozycję lidera może powrócić Bayern. Robert Lewandowski i jego koledzy, którzy w tym sezonie nie stracili jeszcze punktów, zagrają na wyjeździe ze słabo spisującym się Hamburgerem SV.