Lewandowski w sobotę zdobył trzy gole w spotkaniu z Augsburgiem, wygranym przez Bawarczyków 6:0. Zaliczył również dwie asysty. Oprócz niego do jedenastki 26. kolejki "Kickera" trafili trzej inni gracze Bayernu - Jerome Boateng, Thomas Mueller i Hiszpan Thiago Alcantara. Dwaj ostatni otrzymali, podobnie jak polski napastnik, notę 1, natomiast Boateng - 2.

Reklama

W obecnym sezonie kapitan reprezentacji Polski jest najczęściej wybieranym piłkarzem do jedenastki kolejki "Kickera". Został wyróżniony osiem razy. Siedmiokrotnie dokonał tego Gwinejczyk Naby Keita z RB Lipsk.

Za najlepszego piłkarza 26. serii Bundesligi został uznany grający od stycznia w Werderze Brema Delaney (nota 1). W sobotnim wyjazdowym meczu z Freiburgiem, wygranym przez gości 5:2, zdobył trzy gole i zaliczył asystę.

Jakub Błaszczykowski z Wolfsburga, który w spotkaniu z Bayerem Leverkusen (3:3) miał asystę, otrzymał od "Kickera" notę 3.

Niżej, na czwórkę, oceniono Łukasza Piszczka z Borussii Dortmund za występ w meczu z Schalke Gelsenkirchen (1:1). Notę 4 otrzymał również obrońca FC Koeln Paweł Olkowski (1:2 z Hamburgerem SV).