Dziennik Gazeta Prawana logo

Lewandowski 6 minut po wejściu na boisko strzelił gola. Polak znów będzie królem strzelców Bundesligi

21 kwietnia 2018, 18:27
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski/PAP/EPA
Robert Lewandowski zdobył bramkę dla Bayernu Monachium w sobotnim meczu 31. kolejki niemieckiej ekstraklasy, w którym Bawarczycy pokonali na wyjeździe Hannover 3:0. Polski piłkarz uzyskał już w tym sezonie 28 goli i jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców.

Lewandowski posłał piłkę do siatki głową w 73. minucie (na boisko wszedł sześć minut wcześniej), wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego Sebastiana Rudy'ego. Pozostałe gole dla gości zdobyli Thomas Mueller (57.) oraz Rudy (89.).

>>>Hannover - Bayern 0:3. Zobacz gole

Lewandowski ma 28 goli, a najbliższy z rywali Kevin Volland - połowę dorobku Polaka.

Bayern, który w środę podejmie Real Madryt w pierwszym meczu półfinału Ligi Mistrzów, już wcześniej zapewnił sobie szósty z rzędu triumf w Bundeslidze. Zgromadził 78 punktów i o 23 wyprzedza Schalke 04 Gelsenkirchen. Wicelider zagra w niedzielę na wyjeździe z ostatnim w tabeli FC Koeln.

Nadzieję na utrzymanie w elicie zachowuje wciąż jedyny zespół, który gra w tych rozgrywkach od początku ich historii - 17. w tabeli Hamburger SV. Zespół z północy kraju pokonał u siebie zajmujący 16. lokatę SC Freiburg 1:0. Po tym zwycięstwie ma 25 punktów i do bezpiecznej strefy traci pięć. Rezerwowym bramkarzem gości był Rafał Gikiewicz, a Bartosza Kapustki zabrakło w kadrze meczowej.

Ciekawie wygląda też walka o miejsca 2-4, które dają awans do Champions League. Hoffenheim (Eugen Polanski był rezerwowym) pokonało na wyjeździe wicemistrza RB Lipsk 5:2 i zajmuje obecnie piąte miejsce.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj