Quagliarella obie bramki zdobył na początku spotkania (4. i 11.). Przy pierwszym trafieniu 36-letni napastnik wykorzystał dośrodkowanie Bereszyńskiego. Quagliarella wygrał pojedynek w polu karnym z Cionkiem i skierował piłkę do bramki w nieco ekwilibrystyczny sposób. Siedem minut później wykorzystał dośrodkowanie Linetty'ego i trafił do bramki głową.

W zespole gospodarzy w siódmej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartką został ukarany Cionek. Obrońca reprezentacji Polski sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Gregoire Defrela.

Sampdoria z 39 punktami zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. SPAL - 23 - jest 16.

Z kolei zwycięstwo Torino z Chievo 3:0 było szóstym meczem bez porażki turyńskiej drużyny. Tym samym bramkarz Torino Salvatore Sirigu jest niepokonany od 557 minut i pobił klubowy rekord z sezonu 1976/77. Turyński zespół ostatniej porażki doznał 19 stycznia (2:3 z Romą). W podstawowym składzie Chievo zagrał Paweł Jaroszyński (zszedł w 74. minucie), a Mariusz Stępiński pojawił się na boisku w 64. minucie.

W sobotę AC Milan z Krzysztofem Piątkiem w składzie pokonało Sassuolo 1:0 i awansowało na trzecie miejsce w tabeli. Tym razem polski napastnik nie strzelił gola.