Dziennik Gazeta Prawana logo

Solskjaer mieszka w hotelu, bo jego luksusowy dom jest wynajęty

2 kwietnia 2019, 07:29
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Ole Gunnar Solskjaer
Ole Gunnar Solskjaer/PAP/EPA
Norweski trener piłkarski Ole Gunnar Solskjaer podpisał ostatnio trzyletni kontrakt z Manchesterem United i chociaż posiada w okolicy pokaźną willę, mieszka hotelu, gdyż jego luksusowy dom jest wynajęty.

Solskjaer pracuje w MU od grudnia, ale kila dni temu podpisał długoterminowy kontrakt.

Wcześniej, będąc w latach 1996-2007 gwiazdą klubu, kupił posiadłość, która dzisiaj wyceniana jest na prawie pięć milionów funtów. Nieruchomość o powierzchni 3,4 hektara jest położona w Cheshire, pół godziny drogi samochodem od Old Trafford. Bliskim sąsiadem Solskjaera jest były legendarny trener MU Sir Alex Ferguson, którego posiadłość leży w odległości kilku minut drogi spacerem.

Solskjaer po zakończeniu kariery był trenerem rezerw w MU i mieszkał w willi w latach 2008-2010. Po rozpoczęciu pracy na stanowisku głównego trenera w Molde FK w 2015 roku zdecydował się ją sprzedać. Prospekt opublikowany przez norweski magazyn „Se og Hoer” polecał obiekt jako wyjątkowo luksusowy i sugerował wyjściową cenę 4,7 miliona funtów.

Rynek nieruchomości przeżywał jednak zastój, nie było chętnych i Solskjaer zdecydował się w końcu na wynajęcie domu, co też nie było proste z powodu bardzo wysokiego czynszu. W styczniu 2018 roku znalazł się jednak chętny, holenderski obrońca Liverpoolu Virgil van Dijk.

Obecnie dalej tam mieszka i - jak powiedział Solskjaer norweskim mediom - nie zamierza się szybko wyprowadzić.

- powiedział.

Norweg przyznał też, że nie jest specjalnie lubiany przez sąsiadów, ponieważ po kupnie posiadłości zdecydował się wyburzyć stojący tam dom i wybudować nowy w stylu skandynawskim.

Również lokalne władze nie były z tego zadowolone. Pierwsze podanie o pozwolenie na budowę zostało odrzucone i dopiero po roku Solskjaer otrzymał zgodę, ale wniosek podpisał tym razem jego żona Silje Lyngvaer.


Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj