Kapitan reprezentacji Polski wynik otworzył już w trzeciej minucie, wykorzystując podanie Joshuy Kimmicha. Na 2:0 uderzeniem głową podwyższył tuż po przerwie, tym razem Kimmich dośrodkował z rzutu rożnego.

Sytuacja gości stała się jeszcze trudniejsza w 59. minucie, kiedy czerwoną kartką został ukarany Kingsley Ehizibue. Obrońca we własnym polu karnym sfaulował Coutinho. "Jedenastki" nie wykonywał Lewandowski, na gola zamienił ją poszkodowany chwilę wcześniej Brazylijczyk. Zrobił to jednak dopiero za drugim razem, bo sędzia nakazał powtórkę z powodu zbyt szybkiego wbiegnięcia w pole karne innych piłkarzy.

Wynik w 73. minucie ustalił Ivan Perisic. Chwilę wcześniej Lewandowski opuścił boisko, zmienił go Thomas Mueller.

Polak zdobywając dziewięć bramek w pięciu pierwszych meczach wyrównał rekord Petera Meyera, który z taką samą skutecznością rozpoczął sezon 1967/68 w barwach Borussii Moenchengladbach.

Bayern awansował na pierwsze miejsce w tabeli, ale prowadzenie może stracić jeszcze w sobotę. Wyprzedza bowiem tylko o punkt RB Lipsk, a zespół ten swój wyjazdowy mecz 5. kolejki z Werderem Brema rozpocznie o godzinie 18.30.