Fabiański z powodu kontuzji mięśni nie dokończył sobotniego meczu piłkarskiej ekstraklasy Anglii, w którym jego West Ham United zremisował na wyjeździe z Bournemouth 2:2. Bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski urazu nabawił się wybijając piłkę podczas wznowienia gry z własnego pola karnego. Poczuł ból i przy pomocy kolegów opuścił boisko.

Reklama

"Decyzja dotycząca operacji Łukasza zapadnie w najbliższym czasie, być może jeszcze dzisiaj" - powiedział chilijski szkoleniowiec. Pellegrini dodał także, że Fabiański jest pod opieką najlepszych specjalistów, którzy zdecydują o sposobie leczenia.

"Zabieg operacyjny jest poważnie brany pod uwagę, ale rozważana jest także opcja leczenia zachowawczego, tylko farmaceutycznie" - dodał.

Z powodu urazu Fabiańskiego zabrakło w kadrze reprezentacji Polski powołanej przez selekcjonera Jerzego Brzęczka na mecze z Łotwą 10 października i Macedonią Północną trzy dni później w eliminacjach mistrzostw Europy.

W jego miejsce powołanie otrzymał 19-letni Radosław Majecki z Legii Warszawa. Inni bramkarze w kadrze to Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn) i Łukasz Skorupski (Bologna).