Szczęsny doznał urazu mięśnia uda 7 sierpnia w towarzyskim spotkaniu z Atletico Madryt i z tego powodu opuścił pierwsze dwie kolejki Serie A. Milik dołączył do "Starej Damy" oficjalnie w piątek rano, a w sobotę wszedł na plac gry w 77. minucie.

Prowadzenie "Stara Dama" objęła już w drugiej, kiedy trzecią bramkę w tym sezonie serie A uzyskał Dusan Vlahovic. Serb popisał się mocnym, precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego.

Do wyrównania doprowadził w 69. minucie Anglik Tammy Abraham.

Od pierwszych minut drugiej połowy w składzie gości był Nicola Zalewski. Z kolei od początku meczu w barwach Romy wystąpił Paulo Dybala - napastnik, który w tym roku przeniósł się do stolicy właśnie z Juventusu. Argentyńczyk asystował przy trafieniu Abrahama, a gdy został zmieniony w 78. minucie, większość fanów gospodarzy pożegnała go owacją na stojąco.

Roma straciła pierwsze punkty w tym sezonie - ma ich siedem i przed pozostałymi rozstrzygnięciami trzeciej kolejki zajmuje trzecie miejsce. Juventus zgromadził pięć i jest szósty.

W rozegranym jednocześnie spotkaniu Cremonese przegrało przed własną publicznością z Torino 1:2, a w barwach gości od pierwszej do ostatniej minuty wystąpił Karol Linetty.

Wieczorem w sobotę wystąpi m.in. broniący tytułu AC Milan, którego rywalem na San Siro będzie Bologna. W wyjściowym składzie gości znalazł się bramkarz Łukasz Skorupski, a pomocnik Kacper Urbański jest na ławce rezerwowych.

W piątek wicemistrz Inter Mediolan przegrał w Rzymie z Lazio 1:3. Stołeczny klub objął prowadzenie w tabeli z dorobkiem siedmiu punktów.