Odpowiadając na pogłoski o propozycji z Arabii Saudyjskiej, koreańska gwiazdor londyńskiego Tottenhamu przyznał, że nie jest zainteresowany przeprowadzką do kraju Zatoki Perskiej.

W tej chwili pieniądze nie są dla mnie ważne - powiedział po remisie Korei z Salwadorem 1:1 w ostatnim towarzyskim meczu rozegranym w Daejeon. Najważniejszą rzeczą jest gra w lidze, w której lubię występować. Mam dużo spraw, które chcę osiągnąć w Premier League. Uwielbiam w niej grać, więc chcę przygotować się do następnego sezonu najlepiej jak potrafię - dodał.

Reklama

Wiele źródeł twierdziło, że saudyjski klub Al-Ittihad złożył Sonowi wieloletnią ofertę wartą 65 milionów dolarów.

Son rozpoczął karierę klubową w Niemczech. Zawodnikiem Spurs jest od 2015 roku. W sezonie 2021/22 został pierwszym azjatyckim zawodnikiem, który sięgnął po tytuł króla strzelców Premier League, zdobywając 23 bramki.

Reklama

W minionym sezonie Koreańczyk uzyskał setnego gola w karierze w ekstraklasie angielskiej, stając się pierwszym Azjatą z takim osiągnięciem.

W katarskim mundialu Son został dobrze zapamiętany przez kibiców z całego świata, gdyż musiał grać w masce przypominającej atrybut filmowego Zorro. Ochraniacz pomógł mu wrócić wcześniej na boisku, gdyż pod koniec zeszłego roku doznał bardzo poważnych złamań wokół oczodołu lewego oka.

Niedawno drużyna Al-Ittihad pozyskała reprezentantów Francji Karima Benzemę i N'Golo Kante. Pierwszy z nich podpisał trzyletni kontrakt. Niektóre źródła podają, że umowa 35-letniego napastnika przewiduje gażę 215 milionów dolarów za każdy rok gry.