Hiszpańskie media nie ustają w dywagacjach na temat dalszej przydatności Lewandowskiego dla Barcelony. Nasilają się one po każdym meczu, w którym 35-letni napastnik nie strzeli gola. Wtedy na Polaka spływa krytyka i wypomina mu się wiek oraz zarobki.

Reklama

Krótka deklaracja Lewandowskiego

Część dziennikarzy sugeruje, że Barcelona powinna pozbyć się Polaka i na pozycji numer "9" postawić na młodszego piłkarza. Media w kontekście zmiany klubu przez Lewandowskiego najczęściej wskazują na transfer do jednego z klub w Arabii Saudyjskiej.

Wreszcie głos zabrał sam zainteresowany i uciął wszelkie spekulacje. Lewandowski wprost powiedział, gdzie będzie grał w przyszłym sezonie. Zapytany wprost, czy zostaje w Barcelonie odpowiedział krótko i konkretnie. Tak, dokładnie - podkreślił Lewandowski w rozmowie na kanale Meczyki.pl.

Barcelona ma szanse na wygranie Ligi Mistrzów

W ubiegłym sezonie Lewandowski z Barceloną sięgnął po mistrzostwo Hiszpanii i z 23. golami został królem strzelców La Liga. w Obecnych rozgrywkach po 28. kolejkach jego drużyna aktualnie jest na trzeciej pozycji i do prowadzącego Realu Madryt traci osiem punktów.

Barcelona ma jeszcze szansę na wygranie Ligi Mistrzów. Katalończycy w 1/8 finału wyeliminowali włoskie Napoli. W rewanżowym meczu wygranym 3:1 jedną z bramek zdobył Lewandowski.