Urban, który obecnie jest trenerem piłkarzy Górnika Zabrze, grając w barwach Osasuny Pampeluna strzelił trzy gole Realowi Madryt. Natomiast Lewandowski trzy razy umieszczał piłkę w siatce bramkarza Valencii.

Klasyczny hat-trick Lewandowskiego

W poniedziałkowy wieczór Barcelona do przerwy przegrywała 1:2. Na swoje szczęście miała w składzie Lewandowskiego. Polak w drugiej połowie skradł show. Zaliczył klasycznego hat-tricka i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 4:2.

Co ciekawe, kapitan reprezentacji Polski wszystkie trzy bramki zdobył ze po stałych fragmentach gry.

Lewandowski ma szanse zostać królem

Najpierw w 22. minucie celnie uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Osiem minut przed upływem regulaminowego czasu gry Barcelona miała kolejny rzut rożny. Przy dośrodkowaniu nie popisał się bramkarz gości, a jego nie najlepszą interwencję wykorzystał Lewandowski.

Wisienką na torcie był trzeci gol Polaka. Najlepszy snajper Barcelony tym razem wpisał się na listę strzelców bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego.

Lewandowski w obecnym sezonie hiszpańskiej La Liga ma na swoim koncie 16 trafień i cały czas ma szanse na zdobycie korony króla strzelców.