Dla piłkarza reprezentacji Polski był to drugi hat-trick w tym sezonie. Piątek zakończył sezon z 17. golami. Taki dorobek dał mu czwarte miejsce w klasyfikacji strzelców.

Piątek pierwszy raz trafił już w 5. minucie

Piątek w meczu z Adana Demirspor już w pierwszym kwadransie dwukrotnie trafił do siatki rywali.

Polak w 5. minucie otworzył wynik spotkania. Były piłkarz AC Milan wyszedł znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i posłał piłkę do siatki między jego nogami.

Osiem minut później Piątek podwyższył na 2:0. 29-letni napastnik ponownie stanął oko w oko z golkiperem rywali i znów okazał się lepszy w tym pojedynku.

Piątek hat-tricka skompletował w 68. minucie. Polak pewnie wykorzystał rzut karny.

Istanbul Basaksehir sezon zakónczył na czwartej pozycji i dzięki temu zagra w eliminacjach do Ligi Konferencji. Mistrzem kraju po raz 24. został Galatasaray Stambuł.