Dziennik Gazeta Prawana logo

Lech Poznań ogłosił kolejny transfer. "Kolejorz" wydał 3 mln euro

dzisiaj, 20:56
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Lech Poznań ogłosił kolejny transfer. "Kolejorz" wydał 3 mln euro
Lech Poznań ogłosił kolejny transfer. "Kolejorz" wydał 3 mln euro/Shutterstock
Lech Poznań dalej wzmacnia kadrę swojego zespołu przed startem nowego sezonu. Do ekipy mistrzów Polski dołączył Terry Yegbe. Obrońca z Ghany ostatnio grał we francuskim FC Metz. Z "Kolejorzem" podpisał czteroletni kontrakt. Według nieoficjalnych informacji piłkarz kosztował ok. 3 mln euro. To trzeci nowy zawodnik pozyskany przez klub z Wielkopolski w letnim okienku transferowym.

Yegbe jest szybki i dynamiczny

Yegbe, dwukrotny reprezentant swojego kraju, od wtorku przebywał w stolicy Wielkopolski, gdzie przechodził testy medyczne. 24-latek najczęściej występuje jako środkowy obrońca, od 2022 roku gra w Europie. Najpierw występował w fińskim SJK Seinajoki, a następnie przeniósł się do szwedzkiego IF Elfsborg. W sierpniu 2025 został kupiony za 2,6 mln euro przez FC Metz; w Ligue 1 zaliczył w ostatnim sezonie 24 spotkania i blisko 2000 minut.

Pozyskujemy środkowego obrońcę o świetnych warunkach fizycznych. Terry to wysoki, bardzo silny piłkarz, a dodatkowo wyróżniają go świetne cechy motoryczne: jest niezwykle szybki i dynamiczny. To lewonożny zawodnik i na pewno pomoże nam również w budowaniu akcji, bo potrafi być także w tym elemencie skuteczny. Obserwowaliśmy go jeszcze w lidze szwedzkiej, z której trafił do francuskiej Ligue 1 i rozegrał tam cały sezon. Od kilku tygodni pracowaliśmy nad tym transferem i liczymy, że nowy zawodnik okaże się dużym wzmocnieniem naszej drużyny - powiedział dyrektor sportowy poznańskiego klubu Tomasz Rząsa.

Trzeci transfer Lecha

To trzeci nowy zawodnik pozyskany przez "Kolejorza" w letnim okienku transferowym. Wcześniej do poznańskiego zespołu dołączyli bramkarz Mateusz Lis oraz irański pomocnik Allahyar Sayyadmanesh. Z Celtiku Glasgow wykupiony natomiast został Honduranin Luis Palma.

Lech jednocześnie poinformował, że pomocnik Bartłomiej Barański, który w poprzednim sezonie na zasadzie wypożyczenia występował w pierwszoligowym GKS Tychy, został ponownie wypożyczony, tym razem do Odry Opole.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
oprac. Michał Ignasiewicz

Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLech Poznań ogłosił kolejny transfer. "Kolejorz" wydał 3 mln euro »
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj