Polki dobrze rozpoczęły to spotkanie. Prowadziły 2:0. Na pierwszą przerwę techniczna schodziły prowadząc 8:5. W naszym zespole wyróżniała się Katarzyna Skowrońska. To właśnie po jej atakach zdobywaliśmy w pierwszej partii sporo punktów. "Złotka" nie zwalniały tempa i powiększały przewagę. Na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:11. Niestety później Polki pogubiły się i rywalki doprowadziły do remisu 20:20. Końcówka była nerwowa. Lepiej ją wytrzymały Serbki i za sprawą - głównie - Jeleny Nikolić wygrały pierwszego seta 26:24.

Początek drugiej partii w wykonaniu naszych zawodniczek był fatalny. Serbki prowadziły 6:0. Widać, że Polki jeszcze nie pozbierały się po porażce w pierwszym secie. Na pierwszej przerwie technicznej przegrywały 3:8. Potem przewaga rywalek wzrosła aż do 8. punktów (12:4). Na szczęście nasze panie poderwały się do walki i odrobiły pięć punktów straty. Na drugiej przerwie technicznej "Złotka" przegrywały już tylko 13:16. Potem doprowadziły do remisu 20:20. Tym razem w końcówce seta to Polki zachowały więcej zimnej krwi i wygrały partię 25:23.

Polskie siatkarki uskrzydlone zwycięstwem w drugim secie świetnie rozpoczęły trzecią partię. Prowadziły 5:0. Na pierwszej przerwie technicznej przewaga Polek była taka sama (8:3). Nasze panie poszły za ciosem. Systematycznie powiększały przewagę. Na drugiej przerwie technicznej było 16:7. Ostatecznie "Złotka" gładko wygrały 25:12.

W czwartej partii nie było już tak łatwo. Serbki pozbierały się po klęsce w trzecim secie i na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:5, a na drugiej już 16:9. Rywalki nie zmarnowały szansy. Wygrały czwartą partię 25:19 i doprowadziły do remisu 2:2.

Początek piątego seta był bardzo udany dla Polek. "Złotka" bardzo dobrze grały blokiem i w efekcie prowadziły 7:2. Potem fantastycznie atakowała Anna Podolec. To głównie jej zbicia zapewniły nam zwycięstwo w piątej partii 15:10 i całym meczu 3:2

Dzięki wygranej z Serbią, Polki zachowały szanse na udział w turnieju interkontynentalnym, gdzie też można wywalczyć olimpijską kwalifikację,