Mecz zaczął się dla nas źle. Francuzi gładko wygrali gładko pierwszego seta. Potem jednak na parkiecie panowali juz tylko Polacy.

Trener Castellani zdjął z boiska fatalnie grającego Piotra Gruszkę i wprowadził za niego Jakuba Jarosza. Od tej pory zaczął się koncert Polaków.

Młody atakujący wraz ze środkowym Marcinem Możdzonkiem poprowadzili nasz zespół do zwycięstwa. Obaj skutecznie atakowli i powstrzymywali rywali blokiem. Francuzi nie mieli na nich recepty.

Polska - Francja 3:1 (18:25, 25:17, 25:23, 25:18)

I set:

Zaczęli Francuzi. Dwa ataki Kurka obroniene. Pierwszy punkt zdobywamy po prostym błędzie rozgrywającego rywali. W kolejnej akcji blokujemy Antigę. 2:0 dla Polski. Znów Antiga i tym razem w Aut. Do trzech razy sztuka. Za trzecim razem Antuga zdobywa punkt. Nieporozumienie w naszym zespole pod siatką i tracimy drugi punkt. Pliński kiwa skutecznie ze środka 4:2 dla Polski. Francuzi dotykają siatki punkt dla Polski.

Na pierwszej przeriwe technicznej biało-czerwoni prowadzą 8:7. Po wznowieniu gry mocnym atakiem rywale doprowadzaja do remisu, a chwile potem wychodza na prowadzenie. Ale tylko na chwilę. Najpier Francuzi psuja zagrywkę a potem atakuja w aut. Możdzonek zdobywa punkt ze środka i prowadzimy 11:9.

Francuzi jednak szybko odrobili straty (13:13). Po prostym błędzie Zagumnego rywali wyszli na prowadzenie 14:13, a po chwili odskoczyli na dwa punkty po zablokowaniu Kurka. 16 punkt zdobyli asem serwisowym. Na drugiej przerwie technicznej niestety przegrywamy 13:16.

Pobi się żle. Gruszka zablokowany. Tracimy do rywali już 4 punkty. O czas prosi Castellani.

Uwagi szkoleniowca nie pomogły. Samica z drugiej linii zdobywa 18 punkt. Castellani znów prosi o czas. No wreszcie. Pliński ze środka i mamy punkt. Francuzi obijają ręce naszych blokujących i nie pozwalają zmniejszyć straty. Skuteczna kiwka rozgrywającego rywali i przegrywamy 14:20.

Bąkiewicz po skosie trafia w sam koniec boiska. Francuzi znów obijaja nasz blok i jest 21:15 dla nich. Wreszcie jednak udaje nam się powstrzymać przeciwników skutecznym blokiem.

Jest 23:16 dla Francji. Ten set jest już przegrany. Ostatecznie pierwsza partia kończy się zwycięstwem rywali 25:18.

II set:

Drugiego seta zaczynamy od zagrywki Plińskiego. Francuzi przyjmuja bez problemu i zdobywają punkt. Do remisu doprowadza Kurek. Ale potem dwa "oczka" z rzędu zdobywają rywale.

Na szczęście szybko doprowadzamy do remisu 4:4. Samica uderza w aut i wychodzimy na prowadzenie. Kurek powiększa nasza przewagę do dwóch punktów. Czas dla Francji.

Po wznowieniu gry zdobywamy dwa punkty i na pierwszej przerwie technicznej prowadzimy 8:4.

Przewaga Polaków nie maleje. Po ataku Jarosza prowadzimy 10:5. Tego nie wolno zmarnować. Nie zwalniamy tempa. Pliński ze środka i 12:7 dla Polski.

Na drugiej przerwie technicznej jest 16:12 dla Polski.

Kapitalnie Bąkiewicz obija blok rywali i prowadzimy już 18:13. Czas dla trenera "trójkolorowych". W decydującej fazie seta "Bąkiewicz gra fantastycznie. Zobywa punkty nawet lewą reką. Jest 20:15 dla Polski.

Tego nie można było zmarnować. Drugiego seta kończy skuteczny blok Jarosza. Wygrywamy 25:17 i doprowadzamy do remisu 1:1.

III set:

Rozpoczynamy świetnie. Możdzonek ze środka 1:0. Rouzier i 1:1. Podwójna krótka i Kurek zdobywa punkt. Złe przyjście Francuzów zagrywki Bąkiewicza. Piłka nad siatką która od razu kończy Możdzonek.

Dobry początek seta w wykonaniu biało-czerwonych. Świetnie gra Jarosz i Możdzonek. Dzięki ich atakom na pierwszej przerwie technicznej prowadzimy 8:5.

Po wznowieniu gry prowadziliśmy 10:7, ale Francuzi zdobyli trzy "oczka" z rzędu i zrobiło się 10:10. Wreszcie Możdzonek z krótkiej przerywa złą passę 11:10.

Niestety po chwili obraz gry sie odwraca i to Francuzi sa na prowadzeniu 13:12. Jarosz doprowadza do remisu. W kolejnej akcji Samica w aut i znów jesteśmy na prowadzeniu. Ale tylko przez chwilę bo Jarosz zagrywa w siatkę 14:14.

15. punkt z lewego ataku zdobywa Kurek. Po chwili ten sam zawodnik serwuje w siatkę. Francuzi zdobywaja 16. punkt atakiem ze środka i to oni mają przewagę na drugiej przerwie technicznej.

Po wznowieniu gry szybko wychodzimy na prowadzenie 17:16. Samica zdobywa dwa punkty po fantastycznych atakach i jest 18:17 dla Francji. Niestety rywale odskakują na dwa punkty. Czas dla Polaków.

Uwagi trenera pomagają zdobywamy dwa punkty i jest 19:19. Rouzier po bloku. Na prowadzeniu Francuzi. Ale my mamy w składzie Jarosza. On dziś gra wspaniale. Znów remis. Francuzi w aut! Prowadzimy 21:20. Rywale popełniaja kolejny błąd. Po długiej wymianie Rouzier atakuje w aut. Mamy dwa punkty przewagi. Czas dla szkoleniowca przeciwników.

Antiga z lewego ataku omija nasz blok. As serwisowy Bazina i mamy remis. O czas prosi Castellani.

Rouzier znów się myli i Polacy na prowadzeniu 23:22. Rouzier zablokowany. Mamy piłkę setową! Blok Plińskiego i wygrywamy 25:23.

IV set:

Pierwsze dwa punkty zdobywa na siatce Zagumny. Francuzi szybko jednak doprowadzają do remisu 2:2. A po chwili trójkolorowi wychodzą na prowadzenie. Do remisu doprowadza Kurek. Zablokowany Jarosz i znów przegrywamy. Zagumny kapitalnie rozgrywa do Bąkiewicza 4:4. Mozdzonek blokuje Antigę 5:4. Bąkiewicz psuje zagrywkę 5:5. To samo robi Bazin. 6:5 dla Polski. Vadeleux ze środka po rekach Polaków 6:6. Obity blok Plińskiego i Francuzi na prowadzxeniu 7:6. Jarosz znakomicie ze skrzydła 7:7. Rouzier atakuje w aut i na pierwszej przerwie technicznej prowadzimy 8:7.

Zatrzymany blokiem Samica. Prowadzimy dwoma punktami. Rouzier sprytnym plasem zmniejsza straty. Jarosz atakuje mocno i skutecznie 10:8. Francuzi przebijają się przez nasz blok 10:9. Kapitalna akcja Polaków. Kurek z drugiej linii i jest 11:9. Pomyłka Rouziera w ataku i 12:9 dla Polski. Duzo szczęścia maja rywale. Jakims cudem piłka przechodzi przez nasz blok i spada w polu. Szybka odpowiedz Polaków 13:10. Możdzonek zdobywa punkt blokiem 14:10. Czas dla Francji.

Rouzier nad naszym blokiem atakuje w pole. Jarosz fantastycznie blokuje Rouzier 15:11. znów blokujemy rouzier i na drugiej przerwie technicznej prowadzimy 16:11.

Francuzi zdobywają punkt po ataku z drugiej linii. Piłka po ataku Możdzonka odbija sie od pleców Tuia i jest 17:12 dla Polski. Francuzi zdobywaja 13. punkt. Odpowiada im atomowym atakiem Jarosz 18:13. Tuia atakuje w pole. Kontra Polaków i Kurek zdobywa 19. punkt. Rouzier przedziera sie przez nasz blok. Kurek kiwa i mamy 20. punkt.

Polacy blisko zwycięstwa. Prowadzimy 22:16! Trener rywali prosi o czas.

Antiga zablokowany! 23:16 dla Polski! blok Możdzonka i mamy piłkę meczową! Jeszcze walcza Francuzi 24:17. Kurek z drugiej linii w aut 24:18. Francuzi psuja zagrywkę. Wygrywamy tego seta 25:18 i tym samym całe spotknaie 3:1.