Tym samym droga do półfinału stoi przed nami otworem. Teraz czas na spotkania z Hiszpanią, Grecją i prawdopodobnie Słowacją.Turcja - Polska 0:3 (23:25, 18:25, 17:25)
Turcy przegrali jedyny mecz, jaki rozegrali w pierwszej fazie ME - z Niemcami. I set
W hali garstka osób - organizatorzy tłumaczą to ramadanem. Pierwszy punkt dla Polski - Piotrek Gruszka z prawego ataku. Przy stanie 2:2 serwują Turcy. Po długiej wymianie świetny blok ustawia Bąkiewicz i wychodzimy na prowadzenie. Turcy atakują, ale trafiają w aut i przewaga Polaków to już dwa punkty. Możdżonek w sam środek parkietu. Rywale tylko uśmiechają się z niedowierzaniem - 5:3. Turcja szybko odrabia straty - piłka musnęła rękę jednego z Polaków nim wyszła na aut i mamy remis po 5. Turcy wychodzą na prowadzenie 6:5. Szósty punkt dla Polski zdobywa Pliński i na zagrywce Gruszka. Kontra Polaków, Kurek i znów prowadzimy - 7:6 dla biało-czerwonych. Pierwsza przerwa techniczna - Polska przegrywa 7:8. Turcy w aut i mamy remis 8:8. Następnie Kurek na zagrywce uderza w siatkę, ale pomaga nam as serwisowy po zagrywce Plińskiego. Polacy wychodzą na prowadzenie 11:8, a trener Turków bierze czas. Po powrocie na parkiet Turcy odrabiają straty, ale szybko robi się 14:11 dla Polski. Po długiej wymianie zabrakło asekuracji w polskim zespole i zrobiło się 12:14. Chwilę później jest już jednak 16:12 - taki wynik mamy na drugiej przerwie technicznej. Polacy utrzymują czteropunktową przewagę. Przy stanie 20:16 Daniel Castellani decyduje się na zmiany. Nie jest to dobre rozwiązanie, bowiem gospodarze odrabiają dwa punkty. Przerwa, tym razem na żądanie Castellaniego. Euforia w tureckim obozie, bo właśnie zdobyli kolejny punkt. Już tylko 19:20. Mocno Gruszka i mamy 21. punkt. As serwisowy Bąkiewicza! Prowadzimy 22:19. O czas prosi trener Turcji. Jesteśmy już bardzo blisko zwycięstwa w pierwszym secie. 23:20 i na zagrywce Możdżonek. Sędzia upomina trenera reprezentacji Polski. Robi się nieciekawie. Prowadzimy, ale już tylko jednym punktem - 23:22. Castellani prosi o czas. Punkt Kurka i mamy pierwszego setballa. Turcy bronią pierwszego setballa i teraz oni na zagrywce. Piłka przechodząca i... jest! 25:23 dla Polski w pierwszym secie. II set
Pierwszy punkt dla nas, ale rywale szybko odrabiają stratę, a Gruszka trafia w aut. Turcy prowadzą już 4:2 - Gruszka nadział się na podwójny wysoki blok. Trzeba gonić. Źle Bąkiewicz na zagrywce - przegrywamy 3:5. Nie dał się zaskoczyć Gruszka - odrabiamy straty - jest 5:5. Teraz walka na całego, punkt za punkt. Co Turcy wywalczą, to Polacy odrabiają. Jest 7:7, a na przerwę techniczną gospodarze schodzą z jednopunktową przewagą. Błąd Gruszki i już 9:7 dla Turków. Punkt wywalczył Kurek - 9:8 dla gospodarzy i Pliński na zagrywce. Po przewadze Turków czas na rewanż - dwa punkty Polaków i mamy wynik 11:11. Chwilę później wychodzimy już na prowadzenie - myli się Turek, trafiając w aut i trener Turcji prosi o czas. 12:11 dla Polski. Bąkiewicz celował w asa serwisowego, ale uderzył minimalnie niecelnie. 13:12 dla nas. Atak po prostej - mamy czternasty punkt. Pojedynczy blok Plińskiego - 15:12. Tym razem po prostej Kurek - 16:12 dla Polski i druga przerwa techniczna w tym secie. Paweł Zagumny, kompletnie zaskoczeni Turcy i 17:13. Zmiany w reprezentacji Turcji. Ze zmiennym szczęściem Kurek, ale punktuje Bąkiewicz, a potem nasi dobijają Turków - tym razem Pliński. 20:15. Kurek i 21. punkt dla nas. Przerwa na żądanie trenera Turcji. Turcy odrabiają dwa punkty. Sprytnie Gruszka - 22:17 i na zagrywce Zagumny. Jednak udany atak Turków. Zmiany w obu zespołach. Kompletnie nieudana zagrywka gospodarzy - mamy 23. punkt. Jeszcze Polacy w boisko i jest 24:18! Pierwsza piłka setowa. Kontra, kapitalnie po prostej Gruszka! 25:18 w drugim secie.
III set
Pierwszy punkt zdobywają Turcy. Znów wyrównany początek seta. 3:3. Jest dobrze, bo Polacy prowadzą już 6:4. Na pierwszą przerwę techniczną schodzimy prowadząc 9:5. Świetnie broni Gacek, ale tym razem kontra Turków skuteczna. Zdobywają dziewiąty punkt, my mamy 11. Tracimy dwa punkty z rzędu i z wysokiej przewagi robi się zaledwie jednopunktowa 11:12. Seria błędów Turków - druga przerwa techniczna i wynik 16:12 dla Polski. Kontra Polaków, którzy zmierzają po zwycięstwo w tym meczu. Turcja ambitnie broni, ale punkt dla Polaków. 18:15. Gacek nie zdążył do odbitej rykoszetem piłki - ta ląduje w trybunach. W rewanżu Pliński trafia w boisko. 19:16. Punkt bezpośrednio po zagrywce - ograliśmy wreszcie Tanica. Trener Turcji prosi o czas. 20:16. Bardzo długa przerwa. Po niej as serwisowy i Polacy prowadzą 21:16. Faaaantastyczna kontra Kurka, który omija potrójny blok. Znów czas bierze trener Turcji, ale chyba już nie zdoła wybić Polaków z rytmu. 22:16. Jest kolejny punkt dla reprezentacji Polski. 23:17 na zagrywce Paweł Zagumny. Kurek przedarł się przez potrójny blok tuż przy siatce. Świetnie! 24:17 i meczball! Kończy Gruszka. 25:17. Koniec meczu!