Do Centralnego Ośrodka Sportu ma przyjechać 19 zawodników, m.in. wszyscy, którzy w Gdańsku zajęli trzecie miejsce w Lidze Światowej. Do kadry powracają także zawodnicy, którzy jeszcze niedawno narzekali na urazy, m.in. środkowy Patryk Czarnowski i przyjmujący Sebastian Świderski.

Reklama

"W reprezentacji Polski powinni grać zawodnicy, którzy czują się z tego powodu dumni" - skomentował Anastasi brak w kadrze takich zawodników, jak Michał Winiarski, Mariusz Wlazły, Paweł Zagumny i Daniel Pliński.

Przygotowania do ME będą bardzo intensywne. "Czasami mam wrażenie, że trenujemy wciąż za mało. Wiem, że chłopcy są zmęczeni i ćwiczą mocno bez mrugnięcia okiem, ale gdy widzę, jakie błędy jeszcze popełniamy, wydaje mi się, że musimy więcej czasu poświęcić na doskonalenie umiejętności" - dodał szkoleniowiec.

Oprócz treningów, biało-czerwonych czekają sparingi. Pierwsze w Ostrowcu Świętokrzyskim z wicemistrzami Europy - Francuzami. Zespół trenera Philippe'a Blaina rozegra z Polakami dwa mecze kontrolne 18 i 19 sierpnia.

Tydzień później w katowickim "Spodku" Polacy wezmą udział w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Za rywali będą mieć czwartą ekipę ubiegłorocznych mistrzostw świata - Włochów, triumfatorów tegorocznej Ligi Światowej - Rosjan oraz współorganizatorów ME - Czechów.

Mistrzostwa Europy, w których Polacy będą bronić tytułu wywalczonego w 2009 roku w tureckim Izmirze, odbędą się w Austrii i Czechach. Biało-czerwoni, którzy trafili do grupy D z Bułgarią, Niemcami i Słowacją, mecze rozegrają w Pradze. Walkę o medale zaplanowano w Wiedniu.

Powołani na zgrupowanie w Spale:

rozgrywający: Łukasz Żygadło, Paweł Woicki, Fabian Drzyzga

atakujący: Jakub Jarosz, Zbigniew Bartman, Piotr Gruszka

środkowi: Marcin Możdżonek, Grzegorz Kosok, Piotr Nowakowski, Patryk Czarnowski, Karol Kłos

przyjmujący: Bartosz Kurek, Michał Bąkiewicz, Mateusz Mika, Michał Ruciak, Sebastian Świderski, Michał Kubiak

libero: Paweł Zatorski, Krzysztof Ignaczak