Według "Super Expresu" najlepiej zarabiającym polskim siatkarzem jest Bartosz Kurek, który który rocznie zgarnia do kieszeni 1,85 mln zł. Gracz włoskiego klubu Lube Banca Macerata jednak tuż przed mistrzostwami świata wypadł z polskiej kadry i na mundialu nie zagrał.

Reklama

Z zawodników, którzy sięgnęli po złoto najlepsze zarobki ma Michał Winiarski. Kapitan polskiej kadry, który w ostatnim sezonie grał w rosyjskim klubie Fakieł Nowy Urengoj swoje konto zasilił kwotą 1,5 mln zł. Kontrakty grających w polskiej lidze zawodników są prawie o połowę niższe. Mariusz Wlazły i Paweł Zagumny inkasują rocznie ponad 800 tysięcy zł.

Do zarobków najlepszych polskich piłkarzy nie co porównywać. To zupełnie inne systemy walutowe. Robert Lewandowski według medialnych doniesień w Bayernie może liczyć na 11 milionów euro!

Natomiast zarobki w T-Mobile Ekstraklasie już tak bardzo nie odbiegają od kontraktów siatkarzy grających w naszym kraju. Jeszcze niedawno Danijel Ljuboja i Manuel Arboleda swoimi poborami znacznie przewyższali swoimi poborami innych piłkarzy, ale obaj już w Polsce nie grają. Obecnie najwyższe kontrakty zawodników sięgają trochę ponad milion zł.

W setce najlepiej zarabiających sportowców na świecie nie ma ani jednego siatkarza.

Reklama