ZAKSA po raz kolejny nie mogła wystąpić w optymalnym zestawieniu. Kłopoty zdrowotne mają m.in.: Daniel Chitigoi, Marcin Janusz, Przemysław Stępień czy Wojciech Żaliński.

Reklama

Grekom nie udało się doprowadzić do tie-breaka

Pierwsza odsłona była zacięta i wyrównana praktycznie od początku do końca. Co prawda wicemistrzowie Polski - po asie serwisowym Amerykanin Davida Smitha - prowadzili 12:9, ale rywale szybko odrobili straty. Później było 19:19, ale w końcówce lepiej radzili sobie goście. Przy wyniku 22:24 dobrze zaatakował z prawego skrzydła Łukasz Kaczmarek, jednak w kolejnej akcji skuteczną "kiwką" popisał się Słoweniec Toncek Stern i Olympiacos objął prowadzenie.

Początkowo wydawało się, że także drugi set będzie równie zacięty. Jednak tym razem kędzierzynianie, po tym jak wypracowali sobie przewagę trzech (14:11), a potem czterech (19:15) punktów, nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa. Skończyło się 25:20.

Reklama

Gdy w trzecim secie było 23:16 nic nie wskazywało, że kibice będą mieli okazję przeżywać emocjonującą końcówkę. Tymczasem Olympiacos zdobył siedem punktów z rzędu i wyrównał. ZAKSA zwyciężyła dopiero po grze na przewagi, wykorzystując czwartą piłkę setową - przy stanie 27:26 asem serwisowym popisał się Aleksander Śliwka.

Greckiemu zespołowi nie udało się doprowadzić do tie-breaka. Drużyna, którą prowadzi były szkoleniowiec reprezentacji Polski Daniel Castellani, prowadziła 10:6 i 15:11. Jednak miejscowi odrobili straty i znowu konieczna była gra na przewagi. Skończyło się 31:29.

Kolejny mecz ZAKSA zagra w Turcji

Reklama

Na MVP spotkania wybrano Łukasza Kaczmarka.

W grupie A, oprócz kędzierzynian i ekipy z Grecji, rywalizują belgijski Knack Roeselare i Ziraat Bank Ankara. Następne spotkanie ZAKSA rozegra w Turcji 29 listopada.

W pierwszej szóstce greckiego zespołu w środowym spotkaniu był m.in. Salvador Oliva Hidalgo, który jest skonfliktowany z Jastrzębskim Węglem. Historia sporu sięga początku roku 2019. Wtedy pochodzący z Kuby przyjmujący przeszedł do tureckiego Fenerbahce Stambuł, a polski klub wypowiedział mu kontrakt. W 2022 został nawet orzeczony przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej (FIVB) zakaz transferów dla aktualnych mistrzów Polski z powodu braku rozliczeń z tym zawodnikiem. Stosunkowo szybko decyzja ta została anulowana, ale do tej pory nie zakończył się spór pomiędzy klubem a zawodnikiem.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Olympiacos Pireus 3:1 (23:25, 25:20, 28:26, 31:29)
Grupa Azoty ZAKSA: Aleksander Śliwka, David Smith, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Bednorz, Andreas Takvam, Radosław Gil - Erik Shoji (libero) - Dmytro Paszycki, Jakub Szymański, Twan Wiltenburg
Olympiacos: Toncek Stern, Salvador Oliva Hidalgo, Mitar Djuric, Dragan Travica, Rafail Koumentakis, Alen Pajenk - Dimitris Tziavras (libero) - Spyros Chandrinos, Bonatto Gustavo