Wszystko jasne. Po konkursie w Klingenthal trener kadry naszych skoczków, Hannu Lepistoe ogłosił skład na mistrzostwa świata, które od 22 lutego odbywać się będą w japońskim Sapporo. Do Japonii lecą Adam Małysz, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Robert Mateja i rezerwowy Stefan Hula.
Polscy kibice liczą na medal. Jest na to duża szansa. Adam Małysz wrócił do wielkiej formy. Polak znów skacze jak za najlepszych lat. W Klingenthal siódmy raz w tym
sezonie stanął na podium zawodów Pucharu Świata.
Ale nie tylko on jest obecnie w dobrej dyspozycji. Objawieniem ostatnich dni jest Piotr Żyła, który z konkursu na konkurs prezentuje się coraz lepiej. "Nie wiem skąd taka forma, ale myślę, że może być jeszcze lepiej. Jestem dobrze przygotowany przez Piotra Fijasa, z którym ostatnio trenowałem" - powiedział 20-letni Żyła.
Zanim jednak nasi zawodnicy polecą do Japonii będą jeszcze skakać w Niemczech. 9 lutego w Willingen odbędą się kolejne zawody PŚ.
Ale nie tylko on jest obecnie w dobrej dyspozycji. Objawieniem ostatnich dni jest Piotr Żyła, który z konkursu na konkurs prezentuje się coraz lepiej. "Nie wiem skąd taka forma, ale myślę, że może być jeszcze lepiej. Jestem dobrze przygotowany przez Piotra Fijasa, z którym ostatnio trenowałem" - powiedział 20-letni Żyła.
Zanim jednak nasi zawodnicy polecą do Japonii będą jeszcze skakać w Niemczech. 9 lutego w Willingen odbędą się kolejne zawody PŚ.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Powiązane
Michał Ignasiewicz
Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.
Zobacz
|