Pogoda pokrzyżowała szyki skoczkom. Z powodu silnego wiatru konkurs w Lillehammer został odwołany, ale na szczęście nie przepadnie. Zawody zostały przeniesione do Oslo. To bardzo ważne dla Adama Małysza, który potrzebuje punktów, żeby pokonać Andersa Jacobsena w walce o Kryształową Kulę.
W klasyfikacji generalnej Małysza i Jacobsena dzieli zaledwie 60 punktów. Pozostało jeszcze pięć konkursów, więc każdy punkt jest na wagę złota dla naszego mistrza. Nasz najlepszy skoczek jest w ostatnio w wyśmienitej formie i w ekspresowym tempie odrabia straty do Norwega.
Najbliższe dwa konkursy odbędą się w Oslo. Pierwszy jutro - o godzinie szesnastej. Drugi w niedzielę, według wcześniejszego planu. Potem skoczkowie przeniosą się do Planicy, gdzie odbędą się trzy ostatnie zawody w sezonie.
Tam odbędzie się ostatnich pięć konkursów Pucharu Świata:
17 marca, Oslo
18 marca, Oslo
23 marca, Planica
24 marca, Planica
25 marca, Planica
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Powiązane
Zobacz
|