We Włoszech wystartują zawodnicy kadry A, czyli: triumfator TCS Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jakub Wolny i Stefan Hula.

Predazzo dobrze się kojarzy biało-czerwonym. W 2013 roku Stoch został tam mistrzem świata na dużym obiekcie, a drużyna stanęła na najniższym stopniu podium. Z kolei przed rokiem, w styczniu 2019, na dużej skoczni pierwszy triumf w PŚ odnotował Kubacki.

Tym razem rywalizacja zostanie przeprowadzona obiekcie normalnym (HS 104).

Reklama

Kierownikiem zawodów będzie Włoch Sandro Pertile, który po sezonie zastąpi na funkcji dyrektora konkurencji skoków Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) Austriaka Waltera Hofera. W gronie pięciu arbitrów w Predazzo jest Marek Pilch.

W piątek o 18 rozpoczną się kwalifikacje do sobotniego konkursu (początek 16.00). W niedzielę kwalifikacje odbędą się o godz. 15, natomiast pierwszą serię punktowaną zaplanowano na 16.30.

Reklama

W klasyfikacji PŚ po 11 konkursach na czele znajduje się Japończyk Ryoyu Kobayashi - 644 pkt, który wyprzedza o 25 Karla Geigera oraz o 105 Stefana Krafta. Czwarty jest Norweg Marius Lindvik - 469, a piąty Kubacki - 444. Na ósmej pozycji plasuje się Kamil Stoch - 335.