W drugiej i trzeciej tercji hokeiści Avalanche uzyskali po cztery gole. Jedynym zawodnikiem z dwoma trafieniami był 28-letni Landeskog, który ma już 200 bramek w NHL. Z kolei 100 strzelił Mikko Rantanen, który też wpisał się do protokołu w drugiej części rywalizacji.

W spotkaniu przeciwko Blues aż pięć razy Avalanche wykorzystali sytuacje gry w liczebnej przewadze. Zwyciężyli wysoko, ale mieli też dużą przewagę w liczbie strzałów – 38:21. Po raz 12. bramkarz Philipp Grubauer zachował czyste konto.

W zespole rywali po drugiej odsłonie nastąpiła zmiana na tej pozycji - Jordana Binningtona zastąpił debiutant Ville Husso. Aż trzykrotnie wyjmował krążek z siatki między 52. a 55. minutą.

W piątkowej serii gier błysnął też Travis Konecny, który popisał się pierwszym w karierze hat-trickiem w rywalizacji Philadelphia Flyers z Pittsburgh Penguins (5:2). Wpisał się na listę strzelców w 8., 10. i 53. minucie. Miał też asystę.

Bardzo ciekawy był szczególnie początek meczu. Po 12 minutach Flyers wygrywali już 3:0, ale już po dwóch kolejnych minutach wynik zmienił się na 3:2. W ciągu 32 sekund “Pingwiny” zdobyły dwa gole za sprawą Sidneya Crosby’ego i Brandona Taneva

Broniący tytułu Tampa Bay Lightning również 5:2 pokonali Chicago Blackhawks. Przebieg spotkania był identyczny, ponieważ mistrzowie NHL prowadzili 3:0, a potem przeciwnicy odpowiedzieli dwoma golami. To wszystko działo się w drugiej tercji. W ostatniej zespół Lightning przypieczętował zwycięstwo.