Dla ekipy z Bostonu, która wyrównała swój rekord wygranych meczów w sezonie, to siódme zwycięstwo z rzędu.

Viktor Arvidsson i Adrian Kempe strzelili po dwa gole, a Alex Iafallo, Trevor Moore oraz Drew Doughty dołożyli po jednym trafieniu i Los Angeles Kings pokonali u siebie St. Louis Blues 7:5. Zespół z Los Angeles ustanowił rekord najdłuższej serii punktowej w NHL, poprawiając swój poprzedni wynik z 1974 roku, wyrównany w 2011 i 2013 roku. Z ostatnich 12 meczów wygrał 10. Jest obecnie wiceliderem Konferencji Zachodniej. Prowadzą Vegas Golden Knights.

Reklama

John Tavares strzelił dwa gole i zanotował asystę, pomagając Toronto Maple Leafs pokonać na wyjeździe Nashville Predators 3:2. To dla niego czwarte spotkanie w ostatnich sześciu, w których zdobył więcej niż jeden punkt. Mitchell Marner również miał jedną asystę i do 10 przedłużył serię starć, w których punktował. Zespół z Nashville stracił na początku drugiej tercji lidera Matta Duchene, który doznał urazu ręki.

Reklama

Z kryzysu wciąż nie mogą wyjść Chicago Blackhawks, którzy w niedzielę przegrali u siebie z Vancouver Canucks 2:4. W ostatnich 15 meczach triumfowali tylko trzy razy, przegrali już natomiast pięć spotkań z rzędu.