29-letni Kubot, najlepszy obecnie polski tenisista, zajmuje 95. miejsce w rankingu ATP World Tour. Do turnieju głównego przebił się przez trzy rundy kwalifikacji, natomiast starszy o cztery lata Francuz jest obecnie 138. na świecie, a w Wimbledonie wystąpi dzięki "dzikiej karcie".

Reklama

Będzie to ich drugi pojedynek. W kwietniu 2010 roku Polak pokonał Francuza 6:4, 6:1 w pierwszej rundzie turnieju ATP na nawierzchni ziemnej w Casablance. Ich poniedziałkowe spotkanie wyznaczono jako trzecie na korcie numer 15 (gry ruszają o godz. 13.00 czasu polskiego).

Zwycięzca poniedziałkowego meczu zmierzy się w drugiej rundzie z Chorwatem Ivo Karlovicem lub Serbem Janko Tipsarevicem, rozstawionym z numerem 23.

Rywalizację na Korcie Centralnym londyńskiego The All England Lawn Tennis and Croquet Club tradycyjnie rozpocznie pojedynek obrońcy tytułu, czyli Hiszpana Rafaela Nadala. Przeciwnikiem lidera rankingu ATP World Tour będzie o godzinie 13.00 (14.00 czasu polskiego) Amerykanin Michael Russel.

Po nich Włoszka Francesca Schiavone (nr 6.) spotka się z Australijką Jeleną Dokic, a późnym popołudniem na głównej arenie zmierzą się jeszcze Szkot Andy Murray (nr 4.) z Hiszpanem Danielem Gimeno-Traverem.