Radwańska jest obecnie najlepsza na świecie. Wygrała dwa turnieje z rzędu - Tokio i Pekin - zarobiła 1,1 mln dolarów i awansowała na ósme miejsce rankingu WTA. To daje prawo gry w mistrzostwach WTA w Stambule. Polka ma duże szanse na zwycięstwo w tym turnieju. "Agnieszka powinna mieć apetyt na wygranie Masters, na to być zostać liderką światowego tenisa" - przekonuje w rozmowie z "Faktem" Fibak.

Reklama

"Ma niezwykły talent i wreszcie w pełni go wykorzystuje. Od dawna mówiłem, że Agnieszka powinna mierzyć wysoko. W kobiecym tenisie nie ma obecnie wyraźnej liderki. Woźniacka mająca mniejszy talent od Radwańskiej została numerem jeden. Nasza tenisistka również może to osiągnąć" - uważa były tenisista.

Według Fibaka Radwańska będzie jedną z kandydatek do wygrania mistrzostw WTA, tym bardziej, że kort w Stambule jej odpowiada. "Agnieszka skoncentrowała się na tenisie i są tego efekty. Zniknęły humorki, fochy. Nie ma negatywnych emocji. Pojawił się nowy trener, Tomasz Wiktorowski. Jest koncentracja, regularna gra, więcej waleczności i to daje świetne efekty. Pamiętajmy, że Agnieszka jest jedną z najlepiej czujących kort tenisistek. Żadna inna nie gra tak skutecznie przy siatce jak ona. Ma świetne wyczucie gry, mocną psychikę, a teraz pojawił się jeszcze luz i uśmiech" - mówi Fibak.

Radwańska wygrała 11 meczów z rzędu. Teraz na kilka dni wróciła do Krakowa. W przyszłym tygodniu powalczy w Moskwie w Kremlin Cup, a potem rusza do Stambułu, by walczyć o koronę najlepszej tenisistki świata.

>>>Czytaj także: Legia szuka wzmocnień