Switolina wróciła na korty w kwietniu po przerwie spowodowanej macierzyństwem, a już w lipcu sprawiła dużą niespodziankę docierając do półfinału Wimbledonu, po wyeliminowaniu m.in. światowej "jedynki" Świątek.

W Waszyngtonie Ukrainka tak daleko nie doszła, chociaż sprawiła Peguli sporo problemów. W trzecim secie Amerykanka obroniła sześć break pointów, ale to ona awansowała do półfinału, w którym spotka się z Greczynka Marią Sakkari. 29-letnia Pegula była najlepsza w Waszyngtonie w 2019 roku i było to jedno z jej dwóch singlowych zwycięstw w karierze.

Drugą parę półfinalistek tworzą broniąca tytułu Rosjanka Ludmiła Samsonowa i Amerykanka Cori Gauff.

W pierwszej rundzie odpadła Magdalena Fręch.

Wyniki ćwierćfinałów: Jessica Pegula (USA, 1) - Elina Switolina (Ukraina 4:6, 6:3, 6:4 Maria Sakkari (Grecja, 4) - Madison Keys (USA, 7) 6:3, 6:3 Cori Gauff (USA, 3) - Belinda Bencic (Szwajcaria, 6) 6:1, 6:2 Ludmiła Samsonowa (Rosja, 8) - Marta Kostiuk (Ukraina) 6:4, 6:2