Adam Maj został wybrany we wtorek trenerem głównym reprezentacji Polski w judo. Będzie odpowiadał za kadrę kobiet i mężczyzn. "W najbliższym czasie ogłoszę nazwiska asystentów. Poza tym liczę na ścisłą i efektywną współpracę z trenerami klubowymi" - powiedział PAP Maj, który ostatnio pełnił w Polskim Związku Judo funkcję koordynatora grup młodzieżowych.

"Uważam, że wybór głównego szkoleniowca reprezentacji jest słusznym rozwiązaniem. Z pewnością dużą rolę odgrywać będzie codzienna praca w klubach. Zresztą już wpłynęły pisma od trenerów Edwarda Faciejewa i Aleksandra Wolskiego, którzy proponują indywidualne przygotowania z medalistami mistrzostw Europy - odpowiednio - Tomaszem Kowalskim i Urszulą Sadkowską" - przyznał w rozmowie z PAP prezes PZJudo Wiesław Błach po obradach zarządu.

Nowy trener biało-czerwonych Adam Maj jest doktorem nauk o kulturze fizycznej. W 1993 roku, w barwach Floty Gdynia, zdobył srebrny medal mistrzostw kraju w wadze 86 kg; w finale przegrał z Andrzejem Pęcikiewiczem (Wisła Kraków). Poza tym trzykrotnie stawał na najniższym stopniu mistrzostw Polski.

"Pierwsze zgrupowanie mamy zaplanowane w dniach 8-15 stycznia w Austrii. W połowie przyszłego miesiąca Paweł Zagrodnik wystąpi w Baku w finałowych zawodach sezonu 2010 - World Masters, zaś pod koniec stycznia większa grupa kadrowiczów wystartuje w turniejach o Puchar Świata" - dodał selekcjoner.