Lekarz poinformował mnie, że konieczne jest jednocalowe nacięcie, a zabieg trzeba przeprowadzić natychmiast. Jeśli szybko rozpocznę rehabilitację, to za cztery miesiące będę mógł wrócić na boisko. Zdecydowałem się na operację, bo nie chcę się dłużej męczyć, a liczę, że wrócę jeszcze silniejszy - powiedział sześciokrotny uczestnik Meczu Gwiazd NBA.

Magic zapewnili sobie już udział w play off, ale nieobecność Howarda - najlepszego zbierającego, trzeciego w blokach i dwunastego obecnie strzelca ligi - mocno ogranicza ich szanse.

Powiedziałem chłopakom, by wzięli się w garść i pokazali swoje nieprzeciętne możliwości. Gdy jestem w szatni widzę wielką energię. Jeśli dojdzie do tego wiara w sukces, to stać drużynę na sukcesy - podkreślił Howard.

Z powodu kłopotów z kręgosłupem 26-letni koszykarz w sezonie zasadniczym nie zagrał w ośmiu spotkaniach. W 2008 roku wywalczył z reprezentacją USA złoty medal olimpijski w Pekinie. W tym roku również był w składzie drużyny, która zagra w igrzyskach w Londynie.