W Łodzi mecz Widzewa z Lechem Poznań zakończył się remisem 1:1. W 65. minucie bramkę dla Lecha strzelił Hernan Rengifo. Oba zespoły kończyły mecz w 10. W drużynie Lecha Poznań czerwoną kartkę za ostry wślizg w nogi Adriana Budki zobaczył w 71. minucie Ivan Djordjević. W drużynie Widzewa w 67. minucie drugą żółtą kartkę dostał Robert Kłos. W 83. minucie wyrównał Wojciech Szymanek. Cały mecz skończył się remisem 1:1.

W tym meczu punktów potrzebowały obie drużyny. Szczególnie ekipa Franciszka Smudy jest pod obserwacją. Przegrana Lecha mogła oznaczać dla "Franz" utratę pracy. Widzew nadal broni się przed spadkiem.

W Sosnowcu - sensacja! W pierwszej połowie Legia po ogromnym zamieszaniu pod bramką gospodarzy, które wykorzystał Takesure Chinyama, prowadziła 1:0. Ale już 53. minucie, za sprawą gola Rafała Baleckiego, Sosnowiec zremisował, a w 90. minucie meczu Legię dobił Marcin Folc i całe spotkanie zakończyło się wygraną Zagłębia 2:1.