Dwie bramki dla zespołu z Łazienkowskiej zdobył Takesure Chinyama, a jedną Edson. Legia tylko korzystniejszą różnicą bramek wyprzedza stołeczną Polonię, która wygrała na wyjeździe z Arką Gdynia 1:0.

Tylko jeden punkt mniej od warszawskich drużyn ma Wisła Kraków, dzięki zwycięstwu z Ruchem Chorzów 2:0. Jedną z bramek zdobył prowadzący w klasyfikacji strzelców Paweł Brożek, dla którego było to dziewiąte trafienie w tym sezonie.

Trzy punkty zdobył także czwarty w tabeli Lech Poznań, pokonując u siebie Odrę Wodzisław 3:1. Goście niespodziewanie objęli prowadzenie, ale jeszcze przed przerwą poznaniacy doprowadzili do remisu, a po zmianie stron strzelili kolejne dwie bramki.

Bardzo interesujące było spotkanie Górnika Zabrze z PGE GKS Bełchatów. Prowadzeni przez Henryka Kasperczaka gospodarze stawili wyżej notowanym rywalom dzielny opór, jeszcze na 15 minut przed końcowym gwizdkiem prowadzili 2:1 i grali z przewagą jednego zawodnika. Piłkarze Górnika nie zdołali utrzymać prowadzenie, przegrali 2:3 i z ośmioma punktami zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.

Ostatnia jest Cracovia, która przegrała w Białymstoku z Jagiellonią 0:2. Zespół z Krakowa przez większą część meczu grał w dziesiątkę, po tym jak już w 4. minucie za faul czerwoną kartką został ukarany bramkarz Marcin Cabaj. Po raz pierwszy w meczu ligowym Cracovię prowadził trener Artur Płatek.

Piast Gliwice pokonał bytomską Polonię 1:0. Oba zespoły w najwyższej klasie rozgrywkowej zmierzyły się po raz pierwszy. Najciekawsze w tym meczu były "korowody" ze strojami zawodników.

Poloniści przyjechali na spotkanie z czarnymi strojami, które nie różniły się zbytnio od ubiorów piłkarzy Piasta. Sędzia na taki wariant kolorystyczny się nie zgodził i podopieczni Marka Motyki musieli pożyczyć sportowe uniformy od ...Odry Wodzisław, na której stadionie odbył się mecz.

W ośmiu meczach 11. kolejki padło 18 bramek. Sędziowie pokazali 30 żółtych i dwie czerwone kartki. Na trybunach zasiadło ok. 66,5 tys. widzów.

Niedzielne mecze Ekstraklasy:

Górnik Zabrze - GKS Bełchatów 2:3 (1:1)
Bramki: Grzegorz Bonin (31), Piotr Madejski (63) -Dawid Nowak (28), Mariusz Ujek (76-karny) Łukasz Garguła (85)

Czerwona kartka: Dariusz Pietrasiak (66) - GKS
Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok)