>>>Zobacz pierwszą połowe meczu Polska - Dania

>>>Obejrzyj drugą część spotkania

Polska - Dania 31:23 (14:11)

Polska: Sławomir Szmal, Adam Malcher - Bartłomiej Jaszka 4, Krzysztof Lijewski 4, Patryk Kuchczyński, Karol Bielecki 10, Artur Siódmiak, Damian Wleklak, Bartosz Jurecki 2,Mariusz Jurasik 1, Michał Jurecki 3, Tomasz Tłuczyński 5, Marcin Lijewski 2, Rafał Gliński.

60. min.: Koniec meczu!!! MAMY BRĄZ!
59. min.: 30:23! TOMASZ TŁUCZYŃSKI! JURECKI 31:23!
58. min.: Szmal w końcu pokonany. Teraz nie ma to już jednak żadnego znaczenia. Tego zwycięstw Duńczycy nam już nie odbiorą.
57. min.: Wenta prosi o przerwę.
56. min.: Szmal zatrzymuje Joergensena. Do końca meczu pozostały niecałe cztery minuty.
55. min.: Ależ mecz Bieleckiego! Polak trafił teraz dziesiąty z czternastu oddanych rzutów!
54. min.: Kolejny gol Jureckiego, a Duńczycy jak zaczarowani, ciągle nie mogę nawet oddać rzutu.
53. min.: BIELECKI, JURECKI I PROWADZIMY 27:22. CHYBA NIE MOŻEMY JUŻ TEGO MECZU PRZEGRAĆ!
52. min.: Co nie udało się jednemu Lijewskiemu, udało się drugiemu. 25:22 dla Polski.
51. min.: Fenomenalna obrona Szmala. Niestety, piłkę wciąż mają rywale, a na domiar złego na ławkę kar wędruje Bartosz Jurecki.
50. min.: Lijewski rzuca nad bramką.
49. min.: Christiansen pokonuje Malchera, który w między czai zmienił w bramce Polaków Szmala.
48. min.: Tłuczyński i znów uciekamy na trzy bramki.
47. min.: Duńczycy nie rezygnują z walki o brąz. Jest już tylko 23:21 dla biało-czerwonych.
46. min.: Żółta kartka dla... Bogdana Wenty.
46. min.: Kolejny gol Bieleckiego. Nasz rozgrywający rozgrywa dziś kapitalne zawody. Niestety, nie gorzej radzi sobie też Hansen, którzy po chwili znowu pokonuje Szmala.
45. min.: Niedobrze. Duńczycy odrabiają straty. Najpierw trafił ..., a teraz "siódemkę" wykorzystał Hansen. Jest 22:19.
44. min.: Gol Bileckiego. Polak miał utrudnione zadania, bo sędziowie sygnalizowali już nasz grę na czas.
43. min.: Rzut karny dla Danii na gola zamienia Hansen.
42. min.: Hvidt broni potężny rzut Bieleckiego.
41. min.: Czas dla Danii. Po nim do naszej bramki trafia Hansen.
40. min.: Marcin Lijewski skuteczny z kontry. Prowadzimy 21:15!
39. min.: TOMASZ TŁUCZYŃSKI! MAMY JUŻ PIĘĆ BRAMEK PRZEWAGI!
38. min.: Bielecki nad bramką. Błąd kolegi w kolejnej akcji naprawia Jurecki, a Duńczycy dodatkowo dostają karę.
37. min.: Wreszcie wykorzystujemy grę w przewadze, a konkretnie robi to Tomasz Tłuczyński.
36. min.: Kara dla Mogensena.
36. min.: Na gola Bieleckiego odpowiada Christiansen.
35. min.: Zdobywamy bramkę grając w piątkę, ale szybko trafieniem ze skrzydła odpowiada Lindebrg.
34. min.: Dwie minuty kary dla Artura Siódmiaka, co natychmiast wykorzystują Duńczycy.
33. min.: Potężny rzut Krzysztofa Lijewskiego, Niestety, w poprzeczkę.
32. min.: Złe podanie Lijewskiwgo przechwytuje jeden z Duńczyków, ale fantastycznie zatrzymuje go Jaszka. Niestety, nasz rozgrywający przy okazji nabawił się jakiegoś urazu i musi opuścić plac gry.
31. min.: Drugą połową zaczynamy od gola Jaszki. W odpowiedzi trafia jednak Lindbergh.

30. min.: Lijewski kończy wyprowadzaną "na raty" kontrę Polaków. Na przerwę schodzimy z trzema bramkami przewagi!!!
29. min.: Bielecki z dystansu tuż przy słupku. Prowadzimy 13:11!
28. min.: Mogensen przedziera się przez naszą obronę i zdobywa 11. bramkę dla Danii.
28. min.: Bogdan Wenta bierze czas. "Jeśli zostaną 6-0, jeszcze raz to panowie, jeszcze raz to!" - instruuje sowich podopiecznych.
27. min.: Tłuczyński kończy naszą kontrę. Uciekamy na dwie bramki. Okres znakomitej gry Polaków w defensywie.
26. min.: Bielecki zatrzymuje kontratak Duńczyków.
26. min.: Lijewski, Hansen, Lijewski, Hansen się myli i prowadzimy 11:10.
25. min.: Krzysztof Lijewski i po raz pierwszy w meczu wychodzimy na prowadzenie. Niestety, cieszymy się z niego mniej więcej 5 sekund. Musimy szybciej wracać do obrony.
24. min.:
Karny dla rywali. Christiansen... poprzeczka! Nadal 8:8.
23. min.: Trener Danii prosi o czas.
23. min.: Trwa wymiana ciosów. Duńczyków na prowadzenie wyprowadził Hansen, ale błyskawicznie wyrównał Bielecki.
22. min.: Drugi gol Jaszki. Znów mamy remis. 7:7.
21. min.: Jak niżej.
20. min.: Na bramkę Danii, odpowiadamy trafieniem Bieleckiego.
19. min.: Szmal broni rzut jednego z rywali. Niestety, po drugiej stronie boiska nie gorzej od Polaka spisuje się Hvidt, który teraz zatrzymuje Jurasika.
18. min.: Jaszka... i gol. Nie może być dzisiaj źle, skoro bramki zdobywa nawet on! Po chwili kolejną karę dostają Duńczycy. Gramy zatem z przewagą dwóch zawodników.
17. min.: Kara dla Torstena Laena za faula na Bartoszu Jaszce.
16. min.: Lijewski myli się w dogodnej sytuacji. Na szczęście kontrę Duńczyków zatrzymuje Szmal.
15. min.: Piąta bramka dla Danii.
14. min.: Mnożą się błędy. Okres słabszej gry obydwu reprezentacji.
13. min.: Okazja dla Danii na odskoczenie nam na dwie bramki, ale po raz kolejny znakomicie spisuje się Szmal.
12. min.: Krzysztof Lijewski wchodzi za swoje brata Maricina.
11. min.: Nie możemy teraz skończyć ataku, co skrzętnie wykorzystuję rywale. 4:3 dla Danii.
10. min.: Hvidt broni rzut Bileckiego z drugiej linii. Po chwili odzyskujemy jednak piłkę.
9. min.: Znakomita indywidualna akcja Michała Jureckiego, który nabrał na zwód kilku rywali, a następnie spokojnie skierował piłkę do siatki.
8. min.: Christiansen po raz drugi bezbłędny na linii siedmiu metrów.
7. min.: Gol Karola Bieleckiego. Straty odrobione.
6. min.: Popis Sławomira Szmala, którzy w przeciągu 30 sekund dwukrotnie we wspaniałym stylu zatrzymał Duńczyków.
5. min.: Jest pierwszy gol dla Polaków. Mariusz Jurasik przechwycił piłkę i w sytuacji sam na sam nie dał Hvidtowi najmniejszych szans.
4. min.: Cały czas nie potrafimy znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza Duńczyków.
3. min.: Dwuminutowe wykluczenie dla Boesena. Gramy sześciu an pięciu, ale to nasi rywale zdobywają bramkę.
2. min.: Hvidt broni rzut Lijewskiego.
1. min.: Zaczynają żądni rewanżu za porażkę w fazie grupowej Duńczycy. Ich pierwsza próba ataku kończy się podyktowaniem rzutu karnego, którego na bramkę zamienia Lars Christiansen.