Slim Helu, miliarder i filantrop, chce aby w przyszłym roku 33-letni Pacquiao zmierzył się w jego ojczyźnie z 21-letnim meksykańskim pięściarzem Saulem Alvarezem.

Reklama

"Na razie na głowie Manny'ego jest listopadowy, trzeci już pojedynek z innym Meksykaninem Juanem Manuelem Marquezem. Ale możemy porozmawiać o roku 2012, chociaż nie wiem, gdzie Pacquaio będzie chciał wtedy walczyć" - powiedział promotor Filipińczyka (na koncie 53 zawodowe zwycięstwa, trzy porażki i dwa remisy) Bob Arum z Top Rank.

Boksujący w grupie Golden Boy (należącej do Oscara de la Hoi) Alvarez jest sporo młodszy do Pacquiao, ale już stoczył 37 walk, z których 36 wygrał, a jedną zremisował.

"Forbes" oszacował majątek 71-letniego Slima Helu (syn emigrantów z Libanu), potentanta m.in. w branży telekomunikacyjnej, na 73 miliardy dolarów.

Niedawno propozycję boksowania z Pacquiao, mistrzem świata w ośmiu wagach (od muszej do junior średniej) i filipińskim kongresmenem, również za 65 mln dol., odrzucił Amerykanin Floyd Mayweather Jr.