Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) wydała oświadczenie, w którym informuje, że Alonso nie dostał pozwolenia na start w najbliższych zawodach.

Zastąpi go 24-letni Belg Stoffel Vandoorne, dla którego będzie to debiut w Formule 1.

Reklama

Wypadek Alonso wyglądał bardzo groźnie. Na 18. okrążeniu, w trakcie wyprzedzania przy dużej prędkości Meksykanina Estebana Gutierreza (Haas), Hiszpan uderzył prawym, przednim kołem w tył rywala. Bolid odbił się od samochodu teamu Haas, trafił w barierę, koziołkował w powietrzu i ponownie uderzył w bariery bezpieczeństwa.

McLaren został całkowicie rozbity, fragmenty karoserii pokryły tor. Dwukrotny mistrz świata o własnych siłach wydostał się z wraku samochodu.

Na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa, wyścig całkowicie przerwano a wszyscy kierowcy zjechali do serwisu. Alonso i Gutierrez zostali przewiezieni do punktu medycznego, gdzie przeszli krótkie badania. Później, po szczegółowej diagnostyce okazało się, że obaj nie doznali żadnych obrażeń.

Pierwszą eliminację mistrzostw świata w Australii rozegraną 20 marca wygrał Niemiec Nico Rosberg (Mercedes GP), który wyprzedził kolegę z zespołu Brytyjczyka Lewisa Hamiltona oraz rodaka Sebastiana Vettela.