Dziennik Gazeta Prawana logo

Kierowca, który w maju zginął podczas Rajdu Żuławskiego, miał we krwi narkotyki

23 października 2019, 15:48
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Jazda pod wpływem
Jazda pod wpływem/Shutterstock
Prokuratura ustaliła, że 34-letni kierowca wyścigowego auta, który w maju b.r. spowodował wypadek na samochodowym Rajdzie Żuławskim, miał we krwi narkotyki. Prowadzony przez niego samochód wpadł do rowu z wodą. Kierowca i jego 50-letni pilot utonęli.

O ustaleniach poczynionych w śledztwie poinformował w środę PAP prok. Mariuszu Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Wyjaśnił, że w ramach postępowania ustalono, iż nie doszło do żadnych zaniedbań ze strony organizatorów rajdu i prawidłowo przeprowadzono akcję ratunkową po wypadku. Biegły, który zbadał auto, nie znalazł w nim usterek, które mogłyby się przyczynić do zdarzenia.

"h" – powiedział Duszyński.

Dodał, że sekcja zwłok ofiar wykazała, iż kierowca i pilot utonęli. Od obu mężczyzn pobrano krew do badań toksykologicznych, a te wykazały we krwi kierowcy substancje psychoaktywne. "" – podkreślił Duszyński.

Według nieoficjalnych informacji, podanych przez radio RMF FM, "".

Duszyński poinformowała PAP, że Prokuratura Rejonowa w Pruszczu Gdańskim, która prowadziła śledztwo w tej sprawie, w ostatnich dniach umorzyła postępowanie. Prokurator wyjaśnił, że decyzję taką podjęto wobec śmierci sprawcy wypadku. Dodał, że postanowienie jest nieprawomocne.

Do wypadku doszło w maju br. w trakcie Rajdu Żuławskiego. Prowadzona przez 34-letniego rajdowca honda civic wypadła z wytyczonej drogi, znalazła się na wale przeciwpowodziowym, z którego - obróciwszy się w powietrzu - wpadła kołami do góry do wypełnionego wodą rowu melioracyjnego. (PAP)

autor: Anna Kisicka

aks/ wus/

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj