Debiutujące w EuroBaskecie podopieczne trenera Miodraga Baletica w pierwszym spotkaniu rozgromiły Polki 70:53, a w niedzielę wygrały z trzecią ekipą ME 2009 - Hiszpanią 66:57, prowadząc od pierwszej do ostatniej minuty. Sukces Czarnogóry to jak na razie największa niespodzianka pierwszej fazy ME.

Reklama

Także Polska i Hiszpania są już pewne udziału w drugiej rundzie meczów grupowych. Obydwie drużyny wygrały z Niemkami, które żegnają się z turniejem, niezależnie od wyniku poniedziałkowej rywalizacji z Czarnogórą.

"To spotkanie jest ważne dla obydwu drużyn, nie tylko z powodu prestiżu, kolejności w grupie, ale punktów przyznanych przed drugą rundą. Z bilansem dwóch porażek bardzo trudno myśleć o zajęciu czołowej pozycji w tabeli grupy w drugiej fazie mistrzostw. W meczu z Polską na tak fatalną obronę, jak w pierwszej połowie z Czarnogórą nie możemy sobie pozwolić" - powiedział PAP trener Hiszpanii Jose Ignacio Hernandez, który zdobył w tym roku mistrzostwo Polski z Wisłą Can Pack Kraków.

Dwie podstawowe zawodniczki reprezentacji Polski Ewelina Kobryn i Paulina Pawlak to podopieczne Hernandeza w Wiśle. "Zdajemy sobie sprawę z Eweliną, że trener Hernandez zna nasze dobre, ale i słabsze strony. Będziemy musiały szukać takich rozwiązań, które go zaskoczą" - powiedziała kapitan biało-czerwonych Paulina Pawlak.