We wtorek 27-letni Gortat spędził na parkiecie 37 minut i 46 sekund, oddając w tym czasie 16 rzutów z gry, z czego dziewięć trafił, a także wykorzystał trzy z pięciu rzutów wolnych. Z 12 zbiórek dziewięć zaliczył w obronie. Miał także dwa bloki, jedną asystę i raz został zablokowany, poza tym dwukrotnie faulował rywali.

>>>Zobacz skrót meczu Phoenix Suns - Toronto Raptors

W ataku wspierali Polaka kanadyjski rozgrywający Steve Nash, który uzyskał 17 punktów i miał 14 asyst oraz rezerwowy Hakim Warrick - 17 pkt. Jednak najskuteczniejszym zawodnikiem wieczoru był Włoch Andrea Bargnani - 36 pkt, który wrócił do gry po dwutygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją.

Suns, którzy dzień wcześniej przegrali na wyjeździe z mistrzami NBA Dallas Mavericks, maja bilans meczów 6-11. Zajmują trzecią lokatę w Pacific Division, ale w Konferencji Zachodniej są dopiero na dwunastym miejscu. Natomiast Raptors (5-13) zamykają tabelę Atlantic Division, a na Wschodzie są 12. ekipą.