34-letni Gortat rozpoczął spotkanie w pierwszej "piątce", a na parkiecie spędził łącznie 26 minut. Trafił sześć z dziesięciu rzutów z gry. Miał też dziewięć zbiórek (cztery w ofensywie), trzy asysty, przechwyt i blok. Ponadto pięć razy faulował oraz zanotował trzy straty.

Reklama

Polski środkowy podpisał kontrakt z Clippers pod koniec czerwca. Wcześniej przez pięć lat był koszykarzem Washington Wizards.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Clippers w meczu na Hawajach był Tobias Harris (20 pkt, 11 zbiórek). Z kolei Daniel Gallinari zdobył 19 punktów. Wśród pokonanych wyróżnili się Jerome Randle (25 pkt), Kevin Lisch (16) i Daniel Kickert (13). Ostatni z wymienionych w latach 2011-2012 występował w Turowie Zgorzelec.

W innym niedzielnym spotkaniu sparingowym drużyna Los Angeles Lakers, w składzie z pozyskanym latem z Cleveland Cavaliers LeBronem Jamesem, przegrała z Denver Nuggets 107:124. W pierwszym występie w barwach "Jeziorowców" James, trzykrotny mistrz ligi NBA, uzyskał dziewięć punktów w 15 minut.