W odróżnieniu od pierwszego meczu, wygranego w środę 108:100, w drugim przewaga gospodarzy nie podlegała już dyskusji. Już pierwszą kwartę wygrali różnicą 14 punktów. W ciągu niecałej minuty Grek Giannis Antetokounmpo popisał się dwoma wsadami i kontrą, a inni zawodnicy Bucks dołożyli swoje punkty.

Wiem, że moi koledzy dużo ode mnie oczekują i patrzą na mnie od początku gry. Chciałem jak najlepiej zacząć i myślę, że działało to dobrze i dało nam dużo energii" - powiedział Antetokounmpo.

Oszołomiona drużyna z Kanady ani przez chwilę nie zagroziła "Kozłom".

Dwucyfrowy dorobek punktowy uzyskało w sumie aż sześciu graczy z Milwaukee, w tym Ersan Ilyasova, który - zdaniem trenera Mike'a Budenholzera - rozegrał swój najlepszy mecz w sezonie. W ciągu 21 minut Turek uzyskał 17 punktów.

Liderem "Kozłów" był jednak Antetokounmpo, który cały mecz zakończył z dorobkiem 30 punktów i 17 zbiórek. Reprezentant Grecji potwierdził, że zasłużył na ogłoszoną wcześniej w piątek nominację do tytułu najbardziej wartościowego zawodnika (MVP) sezonu. Oprócz niego władze ligi wytypowały Paula George'a (Oklahoma City Thunder) i Jamesa Hardena (Houston Rockets). Zwycięzca zostanie ogłoszony 24 czerwca.

Trzeci mecz finału Konferencji Wschodniej zostanie rozegrany w niedzielę w Toronto.

W finale Konferencji Zachodniej obrońcy tytułu mistrzowskiego Golden State Warriors prowadzą z Portland Trail Blazers 2-0.