Przerwa, według portalu espn.com, potrwa kilka tygodni. Władze klubu nie precyzują, jak długo kibice New Orleans będą czekali na jego ligowy debiut.

Reklama

Zawodnik, który 6 lipca obchodził 19. urodziny, urazu prawego kolana doznał tuż przed ostatnim meczem sparingowym przed sezonem zasadniczym z New York Knicks (zostanie rozegrany z piątku na sobotę polskiego czasu).

W meczach sparingowych wypadał bardzo dobrze, mając średnio 23,3 pkt (przy 71 procentowej skuteczności) i 6,5 zbiórek.

Williamson może mówić o pechu, bowiem na początku lipca w debiucie w lidze letniej NBA doznał także kontuzji kolana i nie zagrał już do końca tych rozgrywek.

Koszykarz ma stać się centralną postacią Pelicans, bo zespół opuścił Anthony Davis, który przeniósł się do Los Angeles Lakers. Wszystko jednak zależy nie tylko od jego formy, ale i zdrowia.

Pierwszy mecz sezonu regularnego "Pelikany" rozegrają w dniu inauguracji rozgrywek (z wtorku na środę polskiego czasu) przeciwko obrońcy tytułu Toronto Raptors.

Mający 201 cm zawodnik w swoim debiutanckim sezonie w NCAA zdominował ligę uniwersytecką. Średnio notował w barwach słynnej uczelni Duke 22,6 pkt, 8,9 zbiórki, 2,1 przechwytu oraz 1,8 bloku. Mimo takiego wzrostu oraz blisko 130 kg wagi jest niezwykle zwinny.